Sokolovna – potlesk pro osm promile

Sál sokolovny po první brigádě

Sál sokolovny po první brigádě

Ne, v sokolovně se opravdu nekonalo žádné mistrovství požívání lihovin a těch osm procent opravdu neznamenalo hodnotu naměřenou v krvi vítěze (to by nejspíš byl světový rekord hraničící s nefalšovanou Darwinovou cenou).

Ne, šlo o něco jiného. Jak již proběhlo mj. Novoknínským zpravodajem, novoknínský Sokol obdržel dotace na opravu sálu sokolovny. A protože přidělená částka (500 000 Kč) nepatří k těm nejvyšším, knínští sokolové – v zájmu toho, aby se toho za získané peníze dalo opravit co nejvíce – se rozhodli ty práce, které nevyžadují větší odbornost, provést svépomocí.

Proto naplánovali několik brigád, na něž se rozhodli přizvat i širší veřejnost. První z těchto brigád se uskutečnila v neděli 5. srpna 2018. Během ní byla odstraněna část dosluhujících omítek, takže na mnoha místech se nejspíš poprvé od dokončení sokolovny objevilo holé zdivo,  případně rákosem podbité dřevěné konstrukce (jichž je v budově opravdu dost).

Nu a nyní k těm osmi promile. Brigády se podle pořadatelů zúčastnil dvacet jeden člověk. Z tohoto množství bylo pět lidí přespolních (z nichž jeden ale je členem Sokola), tj. Kníňáků a Kníňaček (nešlo o ryze pánskou záležitost) přišlo šestnáct. Což představuje právě těch osm promile počtu obyvatel města (plus k tomu ti přespolní). Nicméně to bylo „tak akorát“ – při výrazněji větším počtu by si účastníci už začali pomalu překážet. Potěšitelné je to, že mezi místními se našli i ti, kdo se do Nového Knína přistěhovali poměrně nedávno a to, že se s životem města dokázali sžít, a dát najevo i takto.

Další brigády se uskuteční (pořád tam ještě zbývá práce jak na kostele – nebo jak na sokolovně) 11. a 12. srpna (sobota a neděle) a ještě 18. a 19. srpna (rovněž sobota a neděle) 2018. Bude vítáno, pokud se zájemci předem přihlásí Jirkovi Korotvičkovi (telefon 734 458 587) nebo Fandovi Lomozovi (telefon 775 029 379) – z organizačních důvodů je lepší, pokud se ví, kolik lidí asi tak přijde. Pro účastníky bude zajištěno malé občerstvení (i proto je dobré vědět předem, kolik lidí přijde na sokolovně máknout).

Poznámka: sebekriticky přiznávám i bez použití práva útrpného (či bez nuceného pobytu v sado-maso salónu, pokud dáváte přednost výrazům politicky korektnějším), že jsem mezi ty pracanty nepatřil – pouze jsem se přichomýtl k závěru brigády (tedy k dojídání občerstvení po jejím skončení), když jsem šel z vlaku, jímž jsem se vracel z festivalu Zázračná planeta Země v botanické zahradě v Bečově nad Teplou. Neboli zásluhu na obnově sokolovny nemám žádnou.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.