Výluka na železnici v říjnu 2018

Pravděpodobně ve dnech 8. října až 6. listopadu má proběhnout výluka na trati 210 Praha – Dobříš. Vlaky budou proto nahrazeny náhradní autobusovou dopravou (snad opět od zbraslavského nádraží, v platnosti by měl být výlukový jízdní řád). Případné podrobnosti by měly být k dispozici později na webu Českých drah (a možná i zde).

Aktualizace 2018-10-04: Ano, platí začátek 8. října 2018, a to od půlnoci, takže už půlnoční „flamendrák“ v noci z neděle na pondělí bude nahrazen autobusem.

Vlaky budou končit v Měchenicích, avšak přestup z vlaku na náhradní autobusovou dopravu bude v Praze-Zbraslavi, odkud autobus pojede rovnou do Bojova (spojení z Měchenic směrem na Dobříš tak bude značně ztíženo) a dále souběžně s opravovanou tratí až na Dobříš. Zastávka Klínec nebude po dobu výluky obsluhována vůbec. V Malé Hraštici bude náhradní autobus zastavovat nikoliv u nádraží, nýbrž na zastávce autobusu PID 488 na návsi; v Mokrovratech na zastávkách u prodejny a u nádraží. Počítejme s tím, že ve směru na Prahu bude autobus odjíždět zhruba o deset minut dříve, než by podle pravidelného jízdního řádu odjížděl vlak, ve směru opačném to naopak bude zhruba o deset minut později (důvodem je výrazně delší silniční trasa mezi zastávkami Mníšek pod Brdy, Rymáně a Čisovice).

Reklamy
Poznámka | Příspěvek byl publikován v rubrice doprava, Oznámení, železnice se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.