Komunální volby 2018 začaly

První voliči

První voliči

Úderem čtrnácté hodiny se i v novoknínské Mincovně otevřely volební místnosti pro oba volební okrsky, aby novoknínští občané mohli vybrat ty, kdo je budou reprezentovat a spravovat záležitosti města po dobu dalších čtyř let (pokud nebudou z nějakého důvodu vyvolány volby předčasné, nepřijde konec světa apod.).

Nějakých pět minut před čtrnáctou hodinou to na enormní zájem nevypadalo, avšak potom už lidé začali přicházet a podle prvních minut to s účastí není vyloženě špatné.

Fronta na hlasování ve volební místnosti volebního okrsku číslo 2

Fronta na hlasování ve volební místnosti okrsku číslo 2

Volební místnosti budou otevřeny dnes do 22.00 hodin a zítra (6. října 2018) od 08.00 do 14.00 hodin. V této souvislosti je vhodné upozornit, že z důvodu klidu pro řádné sčítání hlasů bude pravděpodobně od 14.00 hodin zavřeno muzeum, které se v Mincovně rovněž nachází – aspoň tomu tak bylo v případě předchozích voleb.

Výsledky by měly být známy v neděli ráno, ale protože v našem městě kandidují jen tři strany (což je ale o dvě více, než kolik jich kandiduje ve Staré Huti, a naopak o dvě méně, než kolik jich kandiduje v Malé Hraštici) do patnáctičlenného zastupitelstva, je možné, že se novoknínské volební komisi podaří vše zvládnout dříve.

Volební místnost okrsku číslo 1

Volební místnost okrsku číslo 1

Protože zítra probíhají i některé akce staroknínské pouti, je možné, že výsledky zde zveřejním o něco později než obvykle. Děkuji za pochopení.

O tomto víkendu se koná i první kolo voleb do třetiny Senátu Parlamentu ČR, avšak našeho města se tato záležitost letos netýká (nás by tyto volby měly čekat za dva roky).

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.