Stav povolebních jednání k 19. říjnu 2018

Povolební jednání v Novém Kníně pokračují a možná pomalu směřují k rozuzlení. Zatím nejspolehlivějším „oficiálním“ zdrojem zpráv o povolebních jednáních je (zatím stále provizorní) web Sdružení nezávislých kandidátů Novoknínska (SNKNK).

  • Víme tudíž, že po již dříve oznámených jednáních (9. října 2018 Tradice a prosperita + SNKNK, 10. října Zlatohorci + SKNK) proběhla jednání další, totiž:
    • 17.10.2018 – Povolební jednání stran SNKNK a Tradice a prosperita
    • 18.10.2018 – Povolební jednání stran SNKNK a Zlatohorní město Nový Knín
    • Druhé z výše zmíněných jednání zřejmě žádný zásadní průlom nepřineslo, protože ještě téhož dne (18.10.2018) výše uvedené Sdružení nezávislých kandidátů Novoknínska schválilo záměr dále jednat o uzavření koaliční smlouvy s Tradicí a prosperitou. Nedojde-li ještě k nějakému náhlému zvratu ve vývoji, měly by být „laděny“ podmínky koaliční smlouvy – a koneckonců i personální otázky.
    • Nejskoupější jsou informace o těch jednáních, jichž se Sdružení nezávislých kandidátů Novoknínska neúčastnilo, tj. o případných jednáních mezi Tradicí a prosperitou a Zlatohorním městem Nový Knín (neboli Zlatohorci). A je možné, že – i v důsledku značně vyhrocené předvolební kampaně – jsou jaksi „skoupá“ i ona jednání. Údajně mělo proběhnout krátké setkání lídrů zmíněných dvou stran, totiž Radka Hrubého a Tomáše Havlíčka, avšak toto nebylo možno potvrdit z nezávislých zdrojů (web Zlatohorců o tom – aspoň ještě 19. října 2018 odpoledne – mlčel, Tradice a prosperita si s přípravou toho svého dává na čas – a to už dvacet let 🙂 ). A nezdá se být pravděpodobným, že by ona schůzka přinesla nějaký zásadní zlom ve vývoji.
  • Jisté je zatím jen jedno: dvacetileté v podstatě monopolní (nepočítáme-li přestupy v průběhu minulého volebního období, které tu většinu de facto zvrátily) vládnutí Tradice a prosperity je minulostí, od nynějška se bude koalovat.
Aktualizace 2018-10-26: podle včerejší (2018-10-25) aktualizace webu snknk.cz je koaliční smlouva před dokončením, zbývá doladit maličkosti.

SNKNK u proběhlých jednání zveřejněných na webu doplnila počet přítomných: dne 09. a 10. října 2018 (jednání s Tradicí a prosperitou, o den později se Zlatohorci) se účastnilo cca 25 členů stran, o týden později (17. října s Tradicí a prosperitou, 18. října se Zlatohorním městem Nový Knín) se účastnilo cca 20 členů stran.

Poznámka | Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Zastupitelstvo, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.