Předváděčka u hasičárny

Neříká nám "pane". Zatím...?

Neříká nám „pane“. Zatím…?

Jak již bylo zmíněno, městu byla přiznána dotace na nákup nového hasičského vozu (cisterny), přičemž je zde snaha získat i dotace z kraje, aby se snížila spoluúčast, která je zde enormní. Nicméně už před tím, než bude definitivně rozhodnuto, se začínají činit výrobci a nabízejí odpovídající vozy.

A tak jsme dnes mezi 16. a 17. hodinou mohli být svědky toho, že před hasičárnou stojí fungl nové auto značky SCANIA, ve vzorných hasičských barvách vyvedené a mnohými pro hasiče užitečnými věcmi vybavené.

Mělo jen jednu vážnou nevýhodu – neříká nám „pane“. Což by se mohlo změnit. Nebo také ne. Lze totiž očekávat, že Scania nebude jediným vozem, který se hasičům předvede – jako druhého favorita lze očekávat Tatru. A dá se očekávat, že hasiči budou stát před dilematem – obě volby totiž budou mít své výhody a nevýhody. Ta Scania má velmi příjemně působící moderní design a i v základní verzi skvělé vybavení, které v lze případě Tatry (pokud nás výrobce mezitím nepřekvapí) pořídit až za příplatek. Tatra naopak lepší jízdní vlastnosti v terénu.

Jak řekl jeden z přítomných hasičů, chtělo by to podvozek z Tatry a ten vršek ze Scanie – pak by to bylo skvělé hasičské auto a nebylo by (snad s výjimkou ceny) co řešit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hasiči, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.