Program zasedání zastupitelstva 06. prosince 2018

Dne 06. prosince 2018 od 19.00 hodin se u šišatého stolu v podkroví radnice ke svému řádnému zasedání sejde městské zastupitelstvo. Musí dojmenovat členy (či členky) kontrolního a finančního výboru, jež musí být zřízeny ze zákona. Na řadu přijdou i rozpočtová opatření, díky státem nastaveným pravidlům častý bod programu většiny zastupitelstev. Smlouva o smlouvě budoucí se týká věcného břemene pro vedení firmy ČEZ Distribuce.

Předmětem širší diskuse asi bude zřízení městské policie – jak víme už z volební kampaně, Tradice a prosperita původně uvažovala o spolupráci s mníšeckým městapem, zatímco nyní opoziční Zlatohorci dávají přednost spolupráci s policií státní, tj. s Policií České republiky (pozn. MH 2018-11-29 12.09: na minulém zasedání byli Zlatohoci pověřeni jednáním s PČR v této záležitosti – uvidíme, zda už mají nějaké výsledky). K tradici a prosperitě se zřejmě přidá její koaliční partner, tj. Sdružení nezávislých kandidátů Novoknínska. V takovém případě by „vládní koalice“ spolehlivě prosadila svou, zatímco opozice velmi pravděpodobně bude proti nebo se zdrží hlasování. Přesto si myslím, že nějaká diskuse by proběhnout měla, aspoň by měly zaznít argumenty všech stran (jen bych poprosil věcně a bez zbytečných opakování se, minulé zasedání šlo podle mě při stejném množství sdělených informací zvládnout za dobu o hodinu kratší, ne-li ještě rychleji)

V podkladech zatím chybějí jména členů výše uvedených výborů – kontrolního a finančního; ne všichni oslovení se stihli vyjádřit.

Krátce po rozeslání podkladů přišla žádost o jejich doplnění. Paní zastupitelka P.M. požádala o podrobný rozpočet k fungování MP, dále o rozsah její činnosti a počet zaměstnanců, hodin apod. (pozn. MH 2018-11-29 12.00: toto v textu vyhlášky pochopitelně není, tyto parametry se mohou postupně měnit podle situace, například i podle toho, kolik okolních obcí bude novoknínské městapo obsluhovat; nicméně lze souhlasit s tím, že by bylo dobré mít k dispozici uvedené údaje aspoň pro počáteční období činnosti těchto ochránců zákonnosti), jakož i o popis administrace a důvodovou zprávu.

Další žádost o doplnění podkladů se týkala smlouvy s pediatrií (jde o smluvního ošetření toho, aby případné doplňkové činnosti v ordinaci nebyly na úkor toho, kvůli čemu byla ordinace pronajata především, totiž právě té pediatrie, kterou město, přesněji občané města, potřebují nejvíce) a dále vyjádření krajského úřadu stran toho, že odměny za členství v komisích by měly být vypláceny pravidelně, nikoli jen v měsících, kdy se ona komise sejde.

A ještě dvě poznámky MH (2018-11-29 12.25 hod.): bylo by žádoucí „pohlídat si“, zda a jak se pracuje na vnitřních předpisech, jejichž vznik byl obsahem většiny doporučení, jež vyplynula ze závěrů forenzního auditu Ledrenské ulice. Uvidíme, zda na to přijde – třeba v diskusi – řeč. Nebylo by od věci, kdyby byly co nejdříve hotovy a po zapracování případných připomínek schváleny.

A také je na čase schválit rozpočet na příští rok. Bude tedy v prosinci ještě jedno zasedání? Myslím, že mezi svátky se nikomu nebude chtít, takže by připadalo v úvahu řekněme 20. prosince 2018. Pokud by se zastupitelstvo mělo sejít až začátkem ledna 2019, bylo by zapotřebí i na těch pár dní příštího roku schválit rozpočtové provizórium.

Aktualizace 2018-11-29 16.00 hod. – pod program byly přidány další – dodatečně dorazivší – podklady

Celý program je tento:

 1. Zahájení
 2. Schválení programu
 3. Volba ověřovatelů zápisu
 4. Schválení OZV č. 1/18 o zřízení městské policie (pozn. MH: OZV = obecně závazná vyhláška)
 5. Schválení členů kontrolního a finančního výboru (pozn. MH: doufám, že se dostane i na zástupce opozice, zejména v kontrolním výboru – na rozdíl od obsazení předsedů těchto výborů, kde rozdělení funkcí bylo dohodnuto v koaliční smlouvě, by se tak mohlo stát bez jakékoli její změny)
 6. Schválení rozpočtových opatření
 7. Schválení střednědobého výhledu rozpočtu
 8. Schválení smlouvy o smlouvě budoucí (pozn. MH: s firmou ČEZ Distribuce – v Masnerově ulici)
 9. Diskuse
 10. Závěr

A ještě dosud dostupné podklady:

Vyhláška o zřízení městapa je zde: OZV-01-18-Mestapo
Smlouva s ČEZem Distribucí je zde: Smlouva-CEZ-Distribuce
Rozpočtové opatření č. 4 je zde: Rozpoctove-opatreni-2018-04
Rozpočtové opatření č. 5 je zde: Rozpoctove-opatreni-2018-05
Střednědobý výhled lze najít zde: Strednedoby_vyhled

Podklady dorazivší 2018-11-29:

Náklady na činnost městské policie: Mestapo-naklady
Převod cesty Pozemkovým úřadem (zřejmě pokračování cesty ze Starého Knína směrem na Chramiště – úsek vedoucí po kozohorském katastru vyasfaltovaný v rámci komplexních pozemkových úprav; nevyasfaltovaný tak zůstává poměrně krátký úsek na katastrálním území Chramiště): Pozemkovy-urad-cesta – jde o úsek, který byl převeden Pozemkovým úřadem do vlastnictví města. Toto je potřeba nechat schválit zastupitelstvem – tudíž program bude pravděpodobně rozšířen i o tento bod.

A zde jsou výňatky ze Zákona o obcích: Vynatky-zakon-o-obcich – důvodem k jeho zařazení do podkladů je jednak ta cesta (4.  strana úryvků – § 85 a)), jednak otázka těch měsíčních odměn pro členy komisí, jednak otázka, kdo má pravomoc uzavírat tu smlouvu s pediatrií (resp. tuším s Pediatrií s.r.o.)  zda rada či zastupitelstvo.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Program zasedání zastupitelstva 06. prosince 2018

 1. Anonymní napsal:

  opravdu je potřeba vyhodit 6 mil A ZTOHO 2, 9 MIL DOTACE ??? A CO TA POLICIE ???

  • Miloš Hlávka napsal:

   Kterých 6 miliónů a které dotace? Možná bude lepší, když se na zasedání dostavíte a zeptáte se přímo tam.

  • Miloš Hlávka napsal:

   P:S. Možná tuším – asi jde o tu hasičskou cisternu, že?

   Akorát že jste s tímto komentářem pod nesprávným článkem – o dotaci na hasičský vůz se píše jinde..

   Jinak pokud víte, kde takový vůz v odpovídající kvalitě sehnat podstatně levněji, myslím, že nejen hasiči Vám budou vděčni. Kdo se o věc zajímá, ví, že hasiči současnou téměř starožitnou tatrovku (pravda, některé části byly kvůli provozuschopnosti upraveny tak, že vůz přišel o část své historické hodnoty) horkotěžko udržují v provozuschopném stavu za cenu spousty hodin odpracovaných bez nároku na finanční ohodnocení.

   Dotace z Ministerstva vnitra (HZS spadá pod tento resort) skutečně činí jen 2,9 miliónů. Proto je snaha získat dotace i jinde, například z kraje, aby se spoluúčast města snížila na únosnější míru (v podmínkách přislíbené dotace je to, že ji lze kombinovat s další dotací).

  • Miloš Hlávka napsal:

   P.P.S. Ten článek, jehož se Váš komentář asi týká, je zde: https://novyknin.wordpress.com/2018/10/10/dotace-na-nove-hasicske-auto/

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.