Tříkrálová sbírka 2019

Stejně jako každý rok pořádá i Farní charita Starý Knín Tříkrálovou sbírku. Ta probíhá ve dnech 01. až 14. ledna 2019 (konkrétní data 05. a 12. ledna 2019 na poslední straně Novoknínského zpravodaje se týkají pravděpodobně Mokrovrat). Vedoucí skupinek budou mít označení sbírky a na požádání se prokážou průkazkou Tříkrálové sbírky.

Výtěžek sbírky bude ze 65 % určen na podporu zdravotních a sociálních služeb Farní charity Starý Knín, na projekty spojené s pomocí sociálně slabým osobám, ať seniorům nebo rodinám v sociální nouzi. Například v roce 2018 FCH Starý Knín pomáhala (spolu s dalšími dvěma organizacemi) invalidnímu důchodci s velmi nízkým důchodem před operací, který nebyl příliš schopný vyjednávat na úřadech (v důsledku toho byla v domácnosti odpojena elektřina a voda a nefungovalo topení), se synem studujícím třetí ročník střední školy. Domácnost se podařilo zprovoznit a syn má dobrou šanci řádně odmaturovat). Na tuto záležitost bylo věnováno 20 000 Kč, dalších 40 000 Kč se připravuje na nákup rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, hlavní položkou mají být dvě polohovací postele (možné ukázky jsou například zde: https://www.polohovaci-postel.cz/ nebo zde https://ortoservis.cz/19-polohovaci-postele nebo zde: https://www.lpnpostele.cz/).

Oficiální web sbírky je zde: https://www.trikralovasbirka.cz/

(Podle Novoknínského zpravodaje 12/2018 – strany 12 a závěrečné strany)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Chotilsko, Mokrovraty, Nový Knín, Oznámení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.