(Po)novoroční koncert v evangelickém kostele na Dobříši proběhne na Tři krále 2019

 

 

Dne 14. ledna 2018 soubor Ensemble Guillaume nezklamal. Lze předpokládat, že nezklame ani 6. ledna 2019.

Dne 14. ledna 2018 soubor Ensemble Guillaume nezklamal. Lze předpokládat, že nezklame ani 6. ledna 2019.

Dne 6. ledna 2019 od 14.00 hodina se v evangelickém kostele na Dobříši uskuteční již víceméně tradiční (po)novoroční koncert. Účinkovat bude Lukáš Vendl a jeho hosté (pravděpodobně jeho sbor Ensemble Guillaume + případně další sólisté a sólistky).

Co přesně bude na programu, jsem na webu dobříšského farního sboru ČCE (zatím) nenašel, ale pokud opravdu půjde o Ensemble Guillaume (něktré ukázky z tvorby lze najít zde: http://guillaume.cz/czech/nahravky.htm; jméno souboru se odvolává na středověkého básníka a hudebního skladatele Guillauma de Machauta pokud tento soubor zopakuje největší „trháky“ novoročních koncertů uplynulých let, mohli bychom se dočkat sborového zpravování několika úryvků ze Smetanovy Vltavy včetně odborného výkladu sbormistrova (pravda, v trochu recesistickém zpracování – ale nemylme se, i recese, má-li být spáchána na vysoké úrovni, vyžaduje pořádnou dávku dřiny – a k tomu samozřejmě příslušný tvůrčí nápad), již nejméně dvakrát zazněla skladba Black Bird od Beatles, jakož i (žel dodnes aktuální) Potopa z tvůrčí dílny Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Ale jisté to samozřejmě není, třeba soubor přijde s jinými „špeky“ (vegetariánům a vegetariánkám – tj. i sobě – se za ten výraz omlouvám 🙂 ).

A k tomu lze očekávat několik nově nastudovaných skladeb. Ovšemže hlavně duchovního rázu, když už se jedná o koncert v kostele. Možná zazní něco z oblasti hudby opravdu klasické (například od sbormistrova oblíbence Johanna Sebastiana Bacha, případně od někoho z jeho rozvětvené muzikantské rodiny), možná z tvorby novější. Nechme se překvapit.

Jisté je jen to, že výše uvedený sbor si na kvalitu potrpí, takže ti, kteří mají hudbu opravdu rádi a přitom nejsou příliš úzce zaměřeni jen na jediný žánr (například heavy metal tam asi opravdu raději nečekejte – i když: kdo ví? 🙂 ), by zklamáni být neměli.

P.S. (2018-12-30 21.35 hod.):

Téhož dne později večer – tuším od 17.00 hodin by se v synagoze = kulturáku (? – na webu dobříšské synagogy kddobris.cz to není) by měl být jakýsi koncert ve prospěch Dětského domova Korkyně – aspoň mám pocit, že jsem to v ulicích zahlédl, ale termínem si jist nejsem, možná jsem se špatně díval. Přesvědčte se prosím sami.

Nicméně 25. ledna 2019 by se v dobříšské synagoze mělo konat vystoupení skupiny Terne čhave a 08. února 2019 pak pořad Pocta Zuzaně Navarové.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobříš, Kultura, Náboženství, Oznámení se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.