Silvestrovský výstup na Veselý vrch završil sportovní aktivity roku 2018

I tentokrát se cestou z Prostřední Lhoty na Veselý vrch vinul dlouhý "had" poutníků.

I tentokrát se cestou z Prostřední Lhoty na Veselý vrch vinul dlouhý „had“ poutníků.

Jako každý rok se i letos uskutečnil již tradiční silvestrovský výšlap (či výstup) na Veselý vrch nad Mokrskem. Start byl jako vždy ve 13.00 od křižovnického špýcharu v prostřední Lhotě, někteří netrpěliví občané však vyrazili i dříve. I kvůli tomu se zdálo, že se až tak velké davy letos nesešly, ale až tak zlé to nebylo. I přes to, že mnozí vyrazili už dřív, bylo lze na cestě k vrcholu spatřit celkem slušný zástup. A pak se to všechno sešlo na vrcholu.

Na rozhlednu bylo lze (jak už je o silvestrovských výstupech tradicí) se dostat zadara, viditelnost nebyla úplně špatná, byť úplně brilantní také ne. Stručně řečeno: Cukrák jsem našel, Milešovku ne (podle obrázku na zábradlí by měla být vidět i ona). Ale možná jsem se jen špatně díval. A dodejme, že nahoře to docela foukalo. K dispozici bylo i občerstvení, účastníci a účastnice dostávali pamětní plechové placky.

Oficialit se zhostila krátkým pozdravem starostka Běla Tobolová, pozdrav, pronesl, šampus odšpuntoval a přípitek vyslovil předseda spolku Veselý vrch Jiří Bendl.

A pak už nastoupila country kapela Lhotecká sedma. Své krátké vystoupení zahájila známou poučnou písní o vlivu konzumace plodů podzemnice olejné na průběh válečných operací (Českou verzi zná kdekdo – a ta také zazněla, ale co takhle převod do brněnského hantecu? „…Nechcó, nechcó / do mlaty smykovat  / je špica házet sicnu / a vorgle chálovat…“).

Pak zazněla píseň Dlouhán Frankie, jejíž autorství si řadu let připisoval Honza Nedvěd (a s tímto autorstvím to bylo uváděno například i na albu Písně dlouhých cest z roku 1975), nicméně později vyšlo najevo, že aspoň pokud jde o hudbu, to s Honzovým autorstvím až tak slavné není. Píseň totiž napsali Curt Sapaugh (životopisná data jsem nenašel) a Bobby Austin (05.05.1933 – 06.01.2002), dali jí název Try a Little Kindness (Zkuste trochu laskavosti) a jako první ji nazpíval Glen Campbell (22.04.1936 – 08.08.2017) – existují ale i nahrávky od dalších zpěváků či zpěvaček.) Honzův je tedy jen český text (který obsahově neodpovídá anglickému originálu – jak naznačuje už český překlad anglického názvu).

Následovalo Rovnou, jo tady rovnou (z repertoáru Greenhorns – po nuceném počeštění anglických názvů kapel za normalizace Zelenáčů), Křesťanova Panenka a nakonec No to se ví od Kapitána Kida (cenzurovaná verze, která se objevila na LP desce Porta z roku 1980 – existuje i necenzurovaná delší verze).

Čímž bylo vystoupení završeno – a s ním vlastně i celé setkání na vrcholu Veselého vrchu, protože poté už se účastnice a účastníci začali zvolna rozcházet do svých domovů.

Nový rok 2019 bude již rovněž tradičně zahájen výstupem na Mikuli – sraz 01. ledna 2019 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Mokrsko, Prostřední Lhota, Reportáže, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.