Proběhlo místní šetření o chovu lvů

Zde jsou lvi.

Dne 29. ledna 2019 se uskutečnilo místní šetření stran chovu lvů na území našeho města. Přítomni byli chovatel, zástupci města, stvebního úřadu, Odboru výstavby a životního prostředí MěÚ Dobříš, stavebního úřadu a Krajské veterinární správy pro Středočeský kraj.

 • Při prohlídce pozemků patřících k domu čp. 113 (býv. mlýn Čámských) bylo zjištěno, že na pozemku se ve dvou oddělených ohradách nacházejí
  • jeden téměř dospělý lev
  • a jedno lvíče.
 • Chovatel má s vlastníkem areálu – firmou Pink Ponk s.r.o. – nájemní smlouvu na dobu neurčitou, avšak s výpovědí ke dni 30. dubna 2019.
 • Na dotaz, co bude dál, chovatel odpověděl, že jsou dvě možnosti:
  • Buď nový majitel areálu (firma Pink Ponk právě mlýn s příslušnými pozemky prodává) prodlouží nájemní smlouvu a lvi budou v souladu se zákonnými podmínkami chováni tamtéž,
  • nebo budou přemístěni na blíže neurčené místo v sousedním okrese Praha-západ, kde má současný chovatel zažádáno o stavební povolení k chovnému zařízení.
 • Po zjišťování v místě chovu se zúčastnění (bez lvů) odebrali na radnici, kde jednání pokračovalo. Po diskusi všech zúčastněných byla nevržena následující opatření:
  • Město bude komunikovat s Okresním ředitelstvím Policie České republiky z důvodu podezření na veřejné ohrožení (pozn. MH: je míněn trestný čin „obecné ohrožení“?)
  • Krajská veterinární správa pošle do čtrnácti dnů stanovisko ke stavu chovaných zvířat na MěÚ Dobříš – Odbor výstavby a životního prostředí – a ten případně rozhodne o umístění výše uvedených zvířat do náhradní péče.
  • Stavební úřad povede řízení o užívání stavby v rozporu s povoleným účelem užívání.

Zdroj informací: http://www.mestonovyknin.cz/assets/File.ashx?id_org=10763&id_dokumenty=6573 – jde o oficiální zápis včetně jmen přítomných úředníků a úřednic – „vyzmizíkováno“ je z důvodu ochrany osobních údajů (byť asi celé město ví, o koho se asi tak jedná) pouze příjmení (a jméno, pokud v originále bylo, ale podle velikosti mezery se zdá, že ne) chovatele výše uvedených domácích mazlíčků.

Lokální kopie souboru je zde: lev-2019-01-29

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.