Beseda v dobříšském evangelickém kostele

V rámci dernisáže (ukončení) výstavy Bůh miluje cizince v dobříšském evangelickém kostele proběhne v neděli 10. února 2019 tamtéž po skončení pravidelných nedělních bohoslužeb (začínají vždy v 10.30 hodin) – zhruba v 11.45 (případně malinko později, pokud se bohoslužby protáhnou) beseda s paní Alenou Fendrychovou, členkou a presbyterkou (tj. členkou staršovstva) Střešovického sboru ČCE.

V rámci putovní výstavy Bůh miluje cizince, která na Dobříši skončí právě tuto neděli (bude následně převezena do Pardubic), nabídla povídání o problematice uprchlíků v naší zemi. Jde o oslobu, která se této záležitosti dlouhodobě věnuje, tudíž má určitě co sdělit. Bude tak možno poslechnout poslechnout sdi ji a dozvědět se o situaci těch několika uprchlíků, co u nás žijí (Většina cizinců, která na českém území žije, na něm pobývá z jiného právního titulu, než je politický azyl – například na základě pracovních víz apod. Další zde pobývají na základě volného pohybu osob v rámci Evropské unie. Z malé části může jít i o dřívější uprchlíky, například před Lukašenkovým režimem v Bělorusku, kteří se za delší dobu, co zde žijí, již stihli přizpůsobit zdejším poměrům – pozn. MH.), z jiného úhlu pohledu, než jaký poskytují politici a média.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobříš, Náboženství, Oznámení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.