Program zasedání zastupitelstva 21. února 2019

Dne 21. února 2019 od 19.00 hodin se u šišatého stolu v podkroví radnice ke svému řádnému zasedání sejde městské zastupitelstvo. A program tentokrát bude věru nabitý. Nakolik se na jeho „odsejpání“ projeví to, že si zastupitelé a zastupitelky udělali pracovní setkání 07. února, těžko dopředu hádat, a tak se nechme překvapit, jak dlouho se protáhne.

Mělo by mimo jiné schválit rozpočet na letošní rok (což je pravidelný každoroční úkol každého zastupitelstva), Program rozvoje města na roky 2019 až 2015 či Směrnici upravující zadávání veřejných zakázek malého rozsahu Města Nový Knín (jeden z bodů, jehož splnění důrazně doporučily závěry forenzního auditu z loňského roku – další  směrnicí , kterou bude záhodno schválit, je tuším ta o tvorbě rozpočtu – snad na ni dojde příště).

Kvůli změnám ve složení zastupitelstva po loňských volbách nutno aktualizovat oddávající a případně místa vhodná pro svatby (ta asi zůstanou tatáž). V souvislosti se zřizováním městapa je na pořadu jednání i smlouva, podle níž bychom se měli o služby onoho městapa, jakož i o náklady s jeho probvozem spojené, dělit s nedalekou Novou Vsí pod Pleší.

K poměrně pravidelným bodům patří příspěvek města na regeneraci památkové zóny (pravděpodobně půjde o příspěvek na pokračující restaurování kazatelny v novoknínském kostele svatého Mikuláše; chtělo by to ale podívat se i na morový sloup mezi Hrádkem a lávkou přes Kocábu), příspěvky na sociální služby (které ke všeobecné spokojenosti zajišťuje Farní charita Starý Knín), podávat by se měly i žádosti o dotace na Ministerstvo pro místní rozvoj (to asi na ty naše bolavé cestičky a chodníčky).

Budou se i pořizovat židle do sokolovny (Vzpomínáte, jak měl 28. října 1991 v novoknínské sokolovně vystupovat Karel Kryl? Právě pro nedostatek židlí byla tato akce na poslední chvíli bohužel přesunuta z novoknínské sokolovny do dobříšské sportovní haly. Již téměř čtvrt století – od 3. března 1994 – víme, že toto pochybení už nenapravíme, ale co kdyby se naskytla jiná podobná příležitost?) 

Na programu je i prodej pozemku, věcné břemeno (asi pro ČEZ nebo Telefónicu O2) a nějaké záměry věcných břemen.

Bude se rovněž revokovat jedno usnesení, totiž to o odměňování neuvolněných členů zastupitelstva. Buď si zastupitelé řekli, že berou nějak málo a chtějí si přidat, nebo (a to je pravděpodobnější) je prostě potřeba odměňování přizpůsobit  nové vyhlášce.

Celý program je tento:

 1. Zahájení
 2. Schválení programu
 3. Volba ověřovatelů zápisu a projednání nepodepsaných zápisů z roku 2018
 4. Schválení rozpočtu na rok 2019
 5. Schválení Program rozvoje města na roky 2019 až 2015
 6. Schválení Směrnice upravující zadávání veřejných zakázek malého rozsahu Města Nový Knín 
 7. Schválení oddávajících a stanovení míst a termínů svatebních obřadů
 8. Schválení příspěvku města na programu regenerace (městské památkové zóny)
 9. Schválení pokračování v pořizování územního plánu
 10. Schválení finančního příspěvku na sociální služby
 11. Schválení podání žádostá o dotace z MMR
 12. Revokace usnesení 13-1/2018
 13. Schválení veřejnoprávní smlouvy s Obcí Nová Ves (pod Pleší) 
 14. Schválení pořízení židlí do sokolovny
 15. Schválení prodeje pozemku p.č. 214/7 v k.ú. Kozí Hory
 16. Schválení zřízení věcného břemene
 17. Schválení smluv o smlouvách budoucích
 18. Diskuse
 19. Závěr

Pokud jde o podklady,

 • návrh rozpočtu byl již zveřejněn na městském webu (a lokální kopie je zde: novyknin-navrhrozpoctu-2019).
 • Zřízení věcného břemene se pravděpodobně týká elektrického vedení u benzínové pumpy ve Starém Kníně (jehož záměr byl v minulosti schválen), možná ale jde o věcné břemeno u Elka (kde byl rovněž schválen záměr).
 • Pro prodej pozemku na Kozích Horách  (nad kapličkou) byl záměr rovněž řádně schválen (mělo by to jít vyhledat ve starších zprávách ze zasedání.). Oprava 2019-02-14: Není to nad kapličkou, jde o pozemek v dolní části Kozích Hor, záměr byl schválen na zasedání zastupitelstva minulého volebního období loni 20. září.

K tomuto dodatečně (2019-02-14) přidávám „oficiální“ geometrák: GP KH

Pokud se mi dostanou do rukou podklady k dalším bodům, budou zde rovněž (v rámci časových možností) zveřejněny.

Doplněno 2019-02-14:

 • Návrh směrnice o veřejných zakázkách malého rozsahu je zde: Směrnice 1
 • Návrh Programu rozvoje města je zde – Program rozvoje obce Novy Knin  podle mě ale jde o polotovar, který by zasluhoval poměrně rozsáhlé dopracování (jakož i opravy překlepů apod.).
 • Návrh smlouvy s firmou WITERO o administraci získání dotací na opravy komunikací je zde: Sml kom
 • Návrh smlouvy s firmou WITERO o administraci získání dotací na opravy podlahy v tělocvičně  je zde: Sml těl
 • Materiál k programu regenerace památkové zóny je zde: Pr reg
 • Návrh smlouvy o spolupráci při využívání městapa je zde: Smlouva-NovaVes
 • Návrh smlouvy s MAS Brdy-Vltava o příspěvku města do jejího sociálního fondu je zde: Brdy-Vltava-Smlouva_Nový Knín 2019
 • Aktualizovaný seznam oddávajících () je zde: Určení oddávajících oddacího dne a místa – zde ale rovnou napíšu, co tam je: oddávajícími mají být Tomáš Havlíček, Petr Chmelík a Josef Lukeš, místem pro svatby obřadní síň v Mincovně a zasedačka se šišatým stolem na radnici a svatebním dnem pátek od 10.00 do 14.00 hodin (ať to nemusíte zbytečně rozklikávat)
 • nabídka židlí pro TJ Sokol  Nový Lnín (asi se předpokádá, že by to město spolufinancovalo – v návrhu usnesení jsem nic bližšího nenašel) je zde: Židle
 • A konečně věcná břemena jsou zde: SVB1 SVB2 SVB3 VB

Jedna ze zastupitelek požaduje též zápisy finančního a kontrolního výboru a stavební komise, jakož i projednání těchto zápisů na zastupitelstvu.

 • Poznámka MH: Můj názor: projednat by se to samozřejmě mělo (jako se to projednávalo i při zasedáních zastupitelstva v minulém volebním období), jen se obávám, že program je i bez těchto bodů značně nabitý. Rozumným řešením by podle mě bylo svolání mimořádného zasedání zastupitelstva, které by bylo věnováno právě těmto bodům – a možná některým z těch, která jsou plánována na řádné zasedání 21. února 2019 (těm, jejichž projednání tolik nespěchá).

Doplněno 2019-02-16:

Ještě k tomu „Plánu rozvoje“

Je možné, že byl „předhozen“ ke schválení v takto syrovém stavu z toho důvodu, že existence takového dokumentu znamená kladné body při posuzování žádostí o dotace. Tudíž je žádoucí „cosi“ schválit spolu s podáním žádostí o příslušné dotace. V takovém případě bych doporučil aspoň toto:

 • Před samotným schválením opravit
  • hrubky (tu „sportovní komisy“, Kozí Hory jakožto název části obce se píšou s velkým „H“, s malým „h“ by to bylo označení té skupinky kopců, kde ona víska leží)
  • a zjevné překlepy a nepřesnosti:
   • ta hustota zalidnění cca 14,7 lidí na km2 je naprostý nesmysl – když jsem si vydělil počet obyvatel k začátku roku 2018 (2011) rozlohou (29.61 km2), vyšlo mi 67,92 obyvatel na km2;
   • zde je ovšem záhodno upozornit na to, že obyvatelé jsou mezi místní části rozděleni velmi nerovnoměrně a těch 14,7 lidí na km2 by mohla být zhruba současná hustota zalidnění Kozích Hor.
 • Pak to v této podobě schválit.
 • Spolu se schválením ale uložit dopracování celého dokumentu a jeho pozdější aktualizaci.
  • Součástí dopracování by mělo být především
   • doplnění odhadů nákladů tam, kde dosud nejsou uvedeny, a
   • případné stanovení priorit pro případy, že by nebyly k dispozici dostatečné prostředky na všechny body v dokumentu uvedené.
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.