Program zasedání zastupitelstva 25. dubna 2019

Dne 25. dubna 2019 od 19.00 hodinse u šišatého stolu v podkroví radnice sejde ke svému řádnému zasedání městské zastupitelstvo.

Asi nejméně příjemným bodem je projednání nutnosti vrátit část dotací poskytnutých na odstranění škod po povodni v roce 2013 a k tomu ještě zaplatit nemalé penále (Pozn. MH: to vrácení dotace vcelku chápu, to penále mi ale přijde dost lichvářské). Projednání tohoto bodu bylo už na programu předminulého  zasedání, avšak z různých důvodů se to zdrželo.

 • Problém první – vyšší – z těch vratek je v tom, že jedna z dotací byla místo na opravu mostu U Čermáků (M05) využita k jiným účelům (byť šlo také o komunikaci poškozenou povodní; most byl později opraven z jiné dotace). Jedná se o částku něco přes jeden milión korun. Což je samozřejmě nezanedbatelný zářez do rozpočtu. Materiál, který slouží jako podklad k tomuto bodu jednání, je zde: vratka MD. Každopádně to budiž pro kontrolní výbor důvodem k tomu, aby více hlídal právě probíhající akce. Ke sporné opravě (provedené v rozporu s účelem, na nějž byla poskytnuta dotace) došlo v roce 2013, tj. v předminulém volebním období (jak vidno na 13. straně přiloženého materiálu, tj. na seznamu faktur na 3. strany zprávy o daňové kontrole
  Dodejme, že jde o záležitost, k níž došlo už v letech 2013 (kdy došlo k nesprávnému čerpání dotace) až 2017 (na jehož konci měla být vratka včetně penále doplacena – a zřejmě byla, neboť jinak by šlo o ještě mnohem větší malér

  • Zde je dobré upozornit, že kontrolní výbor (vizme podklad k příslušnému bodu níže) „…navrhuje zavedení opatření – před podpisem smlouvy o dílo, které je financováno z dotačních titulů, bude KV provedena kontrola předmětu smlouvy s ohledem na účel přidělené dotace“ – teď jde o to, aby ta opatření byla uvedena v život.
  • Dalším opatřením, které bylo přijato už v souvislosti s výsledky forenzního auditu, bylo přijetí směrnice o zakázkách malého rozsahu – podle ní by dotaci totiž zakázka nad 500 000 Kč musela projít zastupitelstvem, zatímco tehdy si ji zřejmě „uvařila“ rada (aspoň já když jsem se koukal do svých zpráv o posledních dvou zasedáních zastupitelstva z roku 2013, nic jsem tam o předmětné dotaci nenašel. Teoreticky k jejímu projednání mohlo dojít už na zasedání červnovém, kde jsem nebyl (jelo se na Ledro), tj. těsně po červnové povodni, ale nezdá se mi to pravděpodobné.
 • Vratka na zdravotním středisku byla způsobena opožděnou kolaudací (mělo k ní dojít do 30. srpna 2014, avšak k onomu kolaudačnímu rozhodnutí došlo až 1. listopadu 2016. Zde se z důvodu překročení termínu naštěstí nevracela celá dotace (natož aby se doměřovalo penále), nýbrž byla stanovena vratka ve výší 5 % z dotace (ta činila 4 587 620, 77 Kč), což činilo 229 381,04 Kč. Dodatečně dorazivší podklad je zde: Vratka středisko

Dalším odkládaným bodem je projednávání dosud nepodepsaných zápisů z roku 2018 – velmi zjednodušeně řečeno ti ověřovatelé, kteří odmítli zápisy podepsat, tak většinou učinili proto, že je považovali příliš stručné. V jednom případě navíc došla baterie, takže pro pořízení zápisu nebyl k dispozici zvukový záznam (a samozřejmě se to zjistilo až ex post).

Projednávat se bude i zápis sportovní, kulturní a sociální komise ze dne 3. dubna letošního roku. V přiloženém podkladu jsem začernil jeden citlivý osobní údaj. Zápis_SKS_cenzurovany

Zápis kontrolního výboru k projednání je zde: zápis KV – zatím chybí příloha se soupisem neuzavřených usnesení. (Předem se omlouvám, pokud ji, poté, co přijde, sem dodám opožděně (nemusím být vždy v dosahu Mezisítě). Dodatečně dopsáno: Příloha (byť ne její zcela definitivní verze) přišla 2019-04-24 – doplňuji: Tabulka s usneseními z Rady a ZM Měšta NK1 Rev. KV 11.4.19 – kopie

Zde je zápis finančního výboru: zapis_2019_4_1 (paní zapisovatelku musím pochválit – jako jediná to uložila jako pdf, ze kterého lze v případě potřeby „vyzobat“ text – ostatní pédéefka jsou uloženy jako obrázky, což může být překážkou pro zrakově postižené spoluobčany a spoluobčanky).

Smlouva o smlouvě budoucí s firmou ČEZ Distribuce je zde: Sml o sml (jde o rozvody u Elka, které poté, co ukončilo činnost ve městě, budovy rozprodává).

Prodávaný pozemek 214/7 v k.ú. Kozí Hory se mi zatím nepodařilo najít. Pozn. z 2019-04-24 – asi jsem ani nemohl – nakonec se ukázalo, že se má jednat o pozemek p.č. 106/77 v k.ú. Sudovice.

Celý program je tento:

 1. Zahájení
 2. Schválení programu 
 3. Volba ověřovatelů zápisu a projednání nepodepsaných zápisů z roku 2018.
 4. Projednání odvodu do státního rozpočtu (vratka části dotace a penále).
 5. Projednání zápisu sportovní, kulturní a sociální komise.
 6. Projednání zápisů FV a KV.
 7. Schválení záměru prodeje pozemku p.č. 214/7
  106/77 (opraveno 2019-04-24) v k.ú. Kozí Hory Sudovice (opraveno 2019-04-23)
 8. Schválení smlouvy o sml. budoucí – věcné břemeno.
 9. Diskuse
 10. Závěr

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.