Návrat z festivalu v Bezzecce 2019

Skupina V-Pořádku

Skupina V-Pořádku

Dne 23. června 2019 se vrátila z Ledra výprava skupin V-Pořádku a Nástroj Snahy, jejich známých a několika dalších lidí z Ledrenského údolí, kam vyrazili kvůli již tradičnímu hudebnímu festivalu, který se v posledních letech koná v tamní Bezzecce vždy 21. června.

Oproti loňskému roku byla česká účast o něco chudší – chyběla mníšecká skupina 008, která se výpravy účastnila loni, nižší byla i účast těch, kdo jeli jako diváci či třeba „jen“ jako obdivovatelé tamní přírody. Což je škoda, zejména uvážíme-li, že zářijový pobyt je dávno vyprodán a „nováčkům“ je těžko se na tento výlet prodrat, neb skoro vše obsadí ostřílení matadoři. Zatímco zde hrozí, že pokud se příště nepřihlásí a nepojede více lidí, kapely se svými nejbližšími známými vyrazí osobními auty a pak ani zde nebudou mít „běžní zájemci“ šanci. Což by nesporně byla škoda, protože to údolí za návštěvu stojí a zářijová akce je zaplněna beznadějně.

Nástroj Snahy

Nástroj Snahy

Dodejme, že počasí docela přálo, drobné deštíky (a to ještě ne v celém údolí) se vyskytly jen v úterý a ve středu, zatímco pondělí, čtvrtek a pátek byly beze srážek, takže festival proběhl bez sebemenších problémů. Větší déšť přišel až v sobotu ráno a trval s přestávkami do odpoledních hodin, kdy se opět začalo vyjasňovat. Ale to už se výprava chystala k nočnímu návratu (od rezidence Lembondel jsme odjížděli kolem 17.20 hodin), na které nás déšť opět potkal někde před Brennerem a provázel nás někam k Řeznu. Do Nového Knína pak výprava dorazila v neděli kolem 06.30 hodin a po čtvrthodině, kdy jsme vyložili aparaturu, jsme se konečně rozešli do svých domovů.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ledro, Mezinárodní vztahy, Partnerství Ledro - Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.