Novoknínský duatlon 2019

Dětské závody probíhaly kolem poledne

Dětské závody probíhaly kolem poledne

Je 13. července 2019 a koná se Novoknínský duatlon.

Přípravám věnovali pořadatelé nemálo času – přinejmenším již včera se na místě konání něco dělo; přinejmenším vyrostlo pódium. O pracích, které jsou „zvenčí“ neviditelné (vymýšlení tras, obíhání úřadů – i ten kousek cyklistické trasy po silnici III. třídy asi musel být řádně „zaúřadován“) nemluvě. V době začátku psaní této reportáže jsou přípravy v plném proudu.

Vzhledem k „redukci“ závodu (z triatlonu na duatlon) se tentokrát rekordní účast neočekává, o to víc se pořadatelé chtějí soustředit na dětské kategorie.

Další dění bude postupně doplňováno do tohoto článku.

Od 11.30 měly startovat dětské kategorie.

Startovaly malinko později – začalo se odrážedly a pak dalšími dětskými kategoriemi podle věku vzestupně (nejprve nejmladší kategorie, pak postupně starší). A čím vyšší věk, tím delší trasa (v případě dětských kategorií však vždy celá v přímém dohledu z prostoru startu a cíle. Vždy byly sloučeny chlapecké a dívčí kategorie, aspoň v tom smyslu, že startovaly společně. A vedle toho společně startovaly i dvě nejstarší věkové kategorie. Většina – až na dva – závod řádně dokončila. V současnosti se blíží vyhlášení výsledků dětských kategorií – neměl jsem čas je zaznamenávat, ty budou předpokládám na webu organizátorů.

Fotokopie výsledkové listiny dětské části:

Výsledky dětských kategorií

Výsledky dětských kategorií

Kolem 15.00 vystartovali závodníci a závodnice dospělých kategorií.

Perličkou je to, že jeden z přihlášených závodníků (a nejspíš jeden z favoritů) uvízl v koloně kdesi u Benátek nad Jizerou, takže se na start dostavil s půlhodinovým zpožděním. Protože čas běžel stejně všem, bylo jasné, že vyhrát už nemůže. Přesto závod nevzdal a s oním půlhodinovým zpožděním na trať vyrazil. Uvážíme-li, že absolutní vítěz zvládl celý závod běh + jízdu na kole + druhý běh zhruba za hodinu a deset minut, bylo jasné, že skončí přinejlepším někde uprostřed výsledkové listiny.

V době, kdy jsem z místa konání odcházel, abych doplnil zpravodajství o tuto aktualizaci, bylo na trati (už na závěrečném běhu) ještě osm závodníků a závodnic.

Dodejme, že při cyklistické části závodu asistovali dva ze tří příslušníků nedávno zřízené ozbrojené pěsti radnice.

Vyhlášení výsledků („dospělých“ kategorií) se očekává kolem 17.30 hodin.

Celkové výsledky za všechny kategorie

Celkové výsledky za všechny kategorie

Vyhlášení výsledků se o něco opozdilo, ale ne o moc. Medaile se rozdělovaly po jednotlivých kategoriích, takže jich bylo uděleno víc, než se může zdát z celkových výsledků přes všechny kategorie. Například nejstarší kategorie mužů nad 60 let byla omedailována celá, neboť se do ní přihlásili všehovšudy dva závodníci.

V době, kdy jsou psány tyto řádky reportáže, probíhá afterparty s vystoupením kapely China Blue.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Tělovýchova a sport se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.