Mistrovství republiky v rýžování zlata: dnes začínáme

Registrace soutěžících probíhá v Mincovně v přízemí

Registrace soutěžících probíhá v Mincovně v přízemí

Improvizované tábořiště v Oplocence se plní stany i jinými dočasnými obydlími, soutěžící se registrují v Mincovně (registrace je možná do 21.00 hodin, jen to startovné je o něco vyšší než pro ty, kdo to stihli pomocí Mezisítě) a návštěvnost muzea trhá rekordy. Samozřejmě nejen díky těm soutěžím, ale i všeobecně má jeho návštěvnost v posledních letech vzestupný charakter; dodejme, že svůj provoz zahájilo před dvaceti lety, a to v souběhu s mistrovstvím světa, které se tehdy konalo na pomezí Velké a Malé Lečice.

Kolem 15.00 hodin se městem přehnal středně intenzívní deštík, který pročistil vzduch a nyní (cca 15.31 hodin) oblačnost slábne, i když meteoblue.com slibuje možnost přeháněk a bouřek (s úhrnem  srážek pod jeden mm) ještě kolem 18.00 hodin. Na dobu kolem 17.00 a 18.00 hodin slibuje drobné spršky i server yr.no, pak ještě kolem 23.00 hodin (vždy má ale napršet pouze kolem 0,1 mm srážek).

Dnes kolem 18.00 hodin se má začít řadit úvodní průvod (v programu není uvedeno, kde, ale asi na náměstí Jiřího z Poděbrad – aktualizace: bylo potvrzeno v 16.10 hodin v hlášení místního rozhlasu), který by měl vyrazit kolem 18.30 hodin (není uvedeno kam, ale asi do Oplocenky; rovněž potvrzeno v hlášení místního rozhlasu v 16.10 hodin). Tam se odehraje i slavnostní zahájení, které se má konat od 19.00 hodin. Po něm pak má nastoupit kulturní vložka v podobě Tomáše Havlíčka a jeho bandy (v hlášení pouličního rozhlasu v 16.10 hodin byla uvedena jako Flok SKH – ano, půjde o větší část kapely Flok SKH s hosty).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Oznámení, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.