Mistrovství republiky v rýžování zlata zahájeno

Mistrovství vylo zahájeno průvodem

Mistrovství vylo zahájeno průvodem

Průvodem z náměstí Jiřího z Poděbrad do Oplocenky a slavnostním zahájením v areálu odstartovalo mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky v rýžování zlata. Zatímco některé prostředky hromadné dopravy občas trpí zpožděními, v tomto případě průvod vyrazil oproti původnímu plánu v předstihu — totiž už kolem 18.15 hodin.

O regulaci dopravy během průvodu se postaralo městapo.

O regulaci dopravy během průvodu se postaralo městapo.

O regulaci dopravy během průvodu se postarala nedávno zřízená městská policie, která tentokrát využila všechny tři své strážníky – jeden hlídal u vyústění Pivovarské ulice na náměstí Jiřího z  Poděbrad, druhý u křižovatky Žižkovy a Havlíčkovy ulice a třetí u přechodu pro chodce u Oplocenky.

Během zahajovacího ceremoniálu promluvili představitelé pořadatelů, tj. Českého klubu zlatokopů, dále pak města, Středočeského kraje, Hornického muzea Příbram a další. Řazení i samotný průvod doprovázela menší dechová hudba, která hrála skladby z „klasického“ českého dechovkového repertoáru, zhruba od 20.00 (mírný posun proti dříve zveřejněnému plánu) má zahrát Flok S.K.H. , přesněji jedna z jeho možných sestav.

Mistrovství se tradičně účastní zlatokopové z Hrobu (za hrobskou městskou vlajkou uprostřed snímku)

Mistrovství se tradičně účastní zlatokopové z Hrobu (za hrobskou městskou vlajkou uprostřed snímku)

V době psaní tohoto příspěvku je stále ještě možno se zaregistrovat, a to v budově Mincovny na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně. Jak bylo již avizováno, tato možnost končí ve 21.00 hodin a nebude prodlužována (snad jen s výjimkou kategorie začátečníků, kde ta možnost bude — podle naplnění kapacity — ještě před závodem; zde naopak organizátoři vyzvali publikum, aby se neostýchalo si to zkusit). Po ukončení registrace bude možno přistoupit k rozlosování, které by mělo být kolem 22.30 vyvěšeno na informační tabuli v areálu závodiště. Vyřazovací soutěže se uskuteční zítra od 09.00 hodin, neděle je určena pro finálová kola a vyhlášení výsledků – i zde asi dojde k mírnému posunu, proti původnímu plánu se při zahájení mluvilo o čase o hodinu pozdějším, tj. o neděli ve 14.00 hodin.

Aktualizace 2019-07-19 22.30 hod.:

Flok S.K.H.

Flok S.K.H.

Zatímco hrála improvizovaná sestava skupiny Flok S.K.H., čas pro registraci skončil. Jako jedno z posledních údajně přijelo polské družstvo – prý chvíli bloudilo.

V tuto chvíli se na závodišti ještě hraje — a zřejmě se i losuje. Rozlosování by mělo být každou chvíli zveřejněno na nástěnce v prostoru soutěží – a možná i na webu Českého klubu zlatokopů. Podle webu Českého klubu zlatokopů – stavu ve 22.23 hodin – bylo do mistrovství zaregistrováno 109 soutěžících – nutno dodat, že někteří a některé ve více kategoriích – seznam je na adrese https://mr2019.lin.cz/CZ/Ryzov/lstregper.php – a pokud byl v poslední hodině aktualizován, měl by být definitivní.

Galerie fotek dokončena 2019-07-20 v 07.05 hodin

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.