Mistrovství republiky: los pro finále 2019-07-21

Navečer 2019-07-20 se na nástěnce v místě konání mistrovství objevilo vylosování zítřejších finálových soutěží.

Časový rozvrh je v předchozím článku, pro jistotu jej zopakujme:

• 09.00 Veteráni / Veterans – F
  • 09.20 2 členné týmy / 2 member team – F
  • 09.40 Klasická pánev – Batea – F
  • 10.00 3 členné týmy / 3 member team – F (díky počtu přihlášených jdou 3-členné teamy rovnou do finále)
  • 10.30 Děti / Children – F (díky počtu přihlášených jdou děti rovnou do finále)
  • 10.50 Junioři / Juniors – F (díky počtu přihlášených jdou junioři rovnou do finále)
  • 11.40 Ženy / Women – F
  • 12.00 Muži / Men – F
  • 12.20 VIP F

Aktualizace 2019-07-21: z důvodu deště byl začátek posunut (zatím) zhruba o 45 minut, zřejmě tedy dojde k celkovému skluzu.

Yr.no „slibuje“ déšť do odpoledne, přičemž nyní by měl řídnout a po poledni, hlavně po 14. hodině, zase zhoustnout. Meteoblue.com „slibuje“ nejhustší děšť kolem 15. hodiny. Uvidíme, jak tomu bude doopravdy.

Aktualizace 2019-07-21 cca 14.30 hod.

Začátek se nakonec opozdil zhruba o hodinu. Později přestalo pršet a pak vykouklo i sluníčko. V tuto chvíli jsou všechny soutěže – včetně kategorie V.I.P., kam byli povoláni mj. starosta a místostarosta města, zástupkyně muzea, Oplocenky (v jejímž areálu se mistrovství konalo), dlouholetý hokejový brankář Dominik Hašek či zástupci a zástupkyně zlatokopeckých organizací (Českého kubu zlatokopů, Moravskoslezského klubu zlatokopů, České asociace zlatokopů, Slovenského klubu zlatokopov – alebo Slovenskej asociácie zlatokopov? – musiel by som sa pozrieť, ako se táto organizácia naozaj volá).

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v 15.00 hodin středoevropského letního času.

Podle yr.no v místě děje lít jako z konve, zatím je ale spíše polojasno a blízký déšť se to nezdá vypadat. Podle meteoblue.com drobet pršelo kolem 09.00 a 12.00 hodin (pár kapek opravdu spadlo, ale déšť, jaký tu byl před devátou, to nebyl – dalo-li se to nazvat deštěm), kolem 15.00 se to má probrat (být tak, jak je tady doopravdy).

Podrobnosti o průběhu soutěží včetně výsledků by měly být v samostatném článku, který vyjde později. Nyní pouze naznačme, že v nejvíce obsazených kategoriích mužů a žen se na prvních místech umístili slovenští(-é) soutěžící.

Pro úplnost (je už po soutěžích) dodávám i los kategorie V.I.P., která byla sestavena až v průběhu dne, takže ji nebylo možno dodat včas.