Mimořádné zasedání zastupitelstva 27. srpna 2019 projedná nákup hasičské cisterny a žádost o překlenovací úvěr

Dne 27. srpna 2019 od 19.00 hodin (POZOR! Je to ÚTERÝ!!!) se u šišatého stolu v podkroví radnice opět sejde – tentokrát ke svému mimořádnému zasedání – městské zastupitelstvo.

Dodatečná poznámka (2019-08-27): k bodům avizovaným v nadpisu mezitím postupně přibyly mezitím další – mimo jiné rezignace dvou zastupitelů a jedné zastupitelky a jejich nahrazení náhradníky – více je níže v článku.

Bylo svoláno ze dvou důvodů

Prvním je nákup hasičské cisterny. Snaha pořídit nové zásahové vozidlo trvá už několik let. Důvodem je – velmi mírně řečeno – ne právě excelentní stav vozu stávajícího. Nějakou dobu bylo vozidlo dokonce nezpůsobilé k zásahům – což je v případě jednotky zařazené do JPO III dost vážný problém. Že jednotka funguje a hasí, je zásluha obrovské obětavosti místních hasičů – když jdu v rozumnou denní dobu kolem hasičárny, zpravidla se někdo z hasičů kolem ní pohybuje a na technice něco kutí.

Připomeňme si, že zajišťovat požární ochranu je povinností každé obce – buď provozovat svou vlastní jednotku (JSDH) (což samozřejmě znamená nějaké výdaje) či si objednávat požární ochranu odjinud (což ovšem také není zadarmo). Výhodou pro obec je, pokud v ní působí nějaký sbor dobrovolných hasičů, tedy hasičský spolek – pak lze jednotku provozovat s jeho pomocí. Nejde však o totožné subjekty SDH je spolek (či pobočný spolek), JSDH jednotka zřizovaná obcí – i když mají společné členy.

Naposledy se o hasičské cisterně jednalo tuším 21. února tohoto roku – v rámci schvalování rozpočtu. Dotace z HZS (tj. z resortu vnitra) byla přiznána už dříve, čekalo se ještě na dotaci z kraje, která by pokryla další část výdajů. Zda se povedlo získat i ji, či si budeme muset vystačit jen s dotací z HZS, bychom se měli dovědět na samotném zasedání. (Aktualizace 2019-08-21: víme už teď – kraj také svou trochou přispěl – blíže je to dole pod programem.)

Druhým pak je schválení překlenovacího úvěru na půdní vestavby ve škole. Úvěr by měla poskytnout opět Česká spořitelna, u níž má město i svůj běžný účet. Nakolik potřeba schválit překlenovací úvěr souvisí s předchozím bodem, tj. s nákupem cisternového hasičského vozu, nebo zda je příčinou opožděné proplácení dotací, případně zda se neprojevily obě tyto příčiny, mi není známo.

Podrobnější podklady k překlenovacímu úvěru jednání zatím (2019-08-19 20.11 hodin) nepřišly – přílohy k cisternovému vozu jsem přehlédl já, doplňuji dodatečně zhruba o půl hodiny později a omlouvám se. Doufejme, že dorazí i návrh toho úvěru.

Takže zde je nabídka firmy KOBIT (jiná se žel nepřihlásila – trh s těmito speciálními vozy žel není příliš rozsáhlý a konkurence mizivá, pokud vůbec nějaká):  Smlouva

A zde je posouzení výsledků výběrového řízení:

Celý program (včetně „administrativních“ bodů) je tento:

  1. Zahájení
  2. Volba ověřovatelů zápisu.
  3. Schválení programu.
  4. Rezignace zastupitelů a slib náhradníků – dodatečně zařazený bod programu (2019-08-26) – možná to bude ještě před schválením programu – zastupitelstvo by mělo být doplněno co nejdříve
  5. Schválení výsledku výběrového řízení na dodavatele cisternové stříkačky a příslušné smlouvy.
  6. Schválení přijetí překlenovacího úvěru.
  7. Schválení závěrečného účtu mikroregionu – dodatečně přidaný bod (2019-08-21)
  8. Záměr koupě pozemku – dodatečně zařazený bod (2019-08-26)
  9. Diskuse.
  10. Závěr.

Aktualizace (2019-08-21)

Aktualizace 2019-08-26:

Dne 23. srpna 2019 podali rezignaci dva zastupitelé a jedna zastupitelka, konkrétně Ing. Pavel Hnízdil, Petra Moravcová a Bc. Václav Krotil Dis. Jako důvod uvedli nesouhlasný postoj se způsobem vedení obce. Na základě byli osloveni náhradníci z kandidátky Zlatohorců MUDr. Miloš Nevařil, Ludvík Koza a Ing. Štěpán Polák, kteří by měli složit slib. Doplnění 2019-08-27: pan Štěpán Polák až příště, nyní se nachází mimo město.

Následuje návrh smlouvy i překlenovacím úvěru – je v této příloze: 0495375129-LCD Smlouva o úvěru_KOMUNÁL

Dále zařazuji přílohu stran záměru koupě obratiště v ulici V Jalovčinách – má se jednat o pozemek p.č. 182/15 v k.ú, Starý Knín. Či asi spíše o jeho část – a o kousek pozemku na opačné straně ulice (katastrální mapa zdá se není aktuální – není na ní dosud zakreslen dům, který na pozemku stojí; dílky, které, pokud je o záměr koupě, pravděpodobně přicházejí v úvahu, jsem na druhé stránce vyznačil červeně). Na první straně jsem zabarvil osobní údaj. 2333_001-strana1 2333_001-Strana2

A pro úplnost přidávám (2019-08-27) ten rezignační dopis výše zmíněných tří zastupitelů (či přesněji dvou zastupitelů a jedné zastupitelky): rezignace

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hasiči, Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.