Přívalový déšť zaplavil silnici v oblasti Na Merendě

Převzato z hlášení pouličního rozhlasu 2019-09-01 18.30 hod.:

Vzhledem k možnému výskytu přívalových dešťů by zejména občané žijící u Kocáby měli (zhruba po dobu 24 hodin) pozorněji sledovat stav hladiny, není vyloučen její další vzestup.

V době hlášení byla v důsledku deště neprůjezdná silnice v úseku Na Merendě – je tedy potřeba tento úsek objíždět.

Aktualizace 20.20 hod.

Stav kolem 19.00 – 20.00 hod byl tento:

Přívalový déšť postihl zejména Starý Knín a pole západně od něj, což znamenalo zabahnění sádky pana Provazníka, odkud se zemina spláchnutá z polí dostala na povrch ulice Staroknínské a dále na křižovatku Na Merendě. Následky kalamity odstraňuje několik hasičských sborů, pracovníci města a dobrovolníci z okolí. S určitou dávkou opatrnosti lze projet z Pivovarské do Masnerovy ulice, uzavřen je zbytek křižovatky, Pačkova ulice a Staroknínská ulice od sochy sv. Jana Nepomuckého dolů. Objízdná trasa je od Starého Knína Frankovou stezkou (tj. ulicí Na Hlinech) a Kozohorskou ulicí, dále pak ulicí Na Vyšehradě a dále buď Vilovou nebo Na Kmínkách. Kolem 20.00 hodin několikrát poměrně prudce pršelo, v době psaní této aktualizace (cca 20.18 hod.) déšť pokračuje, ale je o dost drobnější.

Doplnění 21.00 hod.

Přidávám několik fotek.

A přeji noc prožitou bez větších komplikací.

Meteoblue.com na zítřek slibuje zataženou oblohu, 0-5 mm srážek a výrazné ochlazení (max 18 stupňů Celsia). V úterý se má začít vyjasňovat a teploty vystoupit na poměrně příjemných 21 stupňů.

Aktualizace 2019-09-02 cca 19.30

Hladina Kocáby se dnes kolem 18.15 hodin nacházela mírně nad průměrem a voda v řece tekla stále ještě kalná. Vozovka v postiženém úseku byla kolem 18.30 hodin – aspoň při pohledu z náměstí Jiřího z Poděbrad – vzorně umytá. V tutéž dobu se hasiči nacházeli před hasičárnou a po zásahu ošetřovali včera nasazenou techniku.

Jelikož doufám, že to nejhorší máme protentokrát za sebou, ruším 02. září 2019 v 19.36 hodin zvýrazněné umístění tohoto příspěvku v čele blogu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.