Akce Kroky pro demokracii v okolí Nového Knína

Na sváteční den 28. září 2019 inicioval spolek Milion chvilek pro demokracii, z.s. pořádání pochodů, výletů, sousedských setkání apod. pod názvem Kroky pro demokracii.

Pro ty, kdo tápají, je vhodné připomenout, že spolek vystupuje proti politice současné vlády Andreje Babiše a určité námitky má i vůči současné podobě politiky stávajícího prezidenta Miloše Zemana, domnívajíc se, že výše uvedené dvě osobnosti demokracii pokřivují (jakkoli její křivení viděl už Karel Kryl nejpozději v roce 1993). Neboli dále uvedené akce nemusí právě dvakrát souznít s náladami stoupenců některého z uvedených politiků (či dokonce obou dvou).

Přímo v Novém Kníně se žádný z uvedených Kroků pro demokracii nekoná, avšak v okruhu nejbližších deseti kilometrů budou akce dvě, velmi pravděpodobně dokonce tři. Které to jsou?

 • Dobříš, start u nádraží v 15.00 – cituji: Pochod pro novou DoBu Dobříš – Budínek. Jde o procházku. Nebudou mluvit žádní řečníci, pouze přečtení prohlášení. Trasa 6,5 km dlouhá, vhodná především pro rodiny s dětmi, zakončená společným ohněm a opékáním klobás. Start je na vlakovém nádraží v Dobříši. Cílem je Dětská skupina Žlutý ČÁP, kde je dětské hřiště, zahrada a skvělé podmínky pro volný a bezpečný pohyb dětí. Akce bude trvat cca 4 hod. https://www.facebook.com/events/2425351411019769/
 • Mníšek pod Brdy – Skalka 15.00 (sraz  na konci aleje V Lipkách) – cituji: Půjdeme – sousedé i ti, co se ještě neznáme – spolu kus cesty. Zamyslíme se nad demokracií v naší zemi a v našich životech. U Janových lip na Skalce popřejeme nám a České republice. A nakonec si popovídáme u ohně. Sraz 15 h na konci aleje V Lipkách.  Rodiny a děti vítány. https://www.facebook.com/events/2655205087858004/
 • Slapy, náves 13.00 (zde jsou trochu pochybnosti – ale asi opravdu jen trochu – vizte níže) – cituji (sdělení je opravdu takto stručné): pochod na rozhlednu Beseda.
  • Takže k těm pochybnostem:
   • Obce jménem Slapy existují dvě: jedna v okrese Praha-západ, druhá v okrese Tábor. Navíc existuje místní část Slapy, která patří k obci Frýdštejn v okrese Jablonec nad Nisou.
   • Rozhlednu Beseda jsem u žádné z obou obcí (ani u té místní části Frýdštejna) nenašel.
  • Nicméně je velmi pravděpodobné, že buď pořadatelům se povedl překlep nebo to – neznajíc místní poměry – „zmršila“ redakce z Milionu chvilek (majíc v tom opravdu miliónový chlívek 🙂 ) a správně tam měla být Drtinova rozhledna na hoře jménem Besedná. Pak by se opravdu jednalo o ty „naše“, Slapy, tj. ty v okresu Praha-západ. Neboli kdo se vypraví na třináctou hodinu do Slap v okrese Praha-západ, pravděpodobně nepůjde nadarmo.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobříš, Mníšek pod Brdy, Oznámení, Slapy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.