V sobotu 28. září 2019 proběhla další Noc sokoloven

tentokrát věnována převážně nejmladší generaci.

Noc sokoloven byla tentokrát věnována převážně nejmladší generaci.

Stejně jako v předchozích letech proběhla i letos Noc sokoloven. Tentokrát připadla na 28. září, kteréžto je v posledních letech v kalendářích označováno jako státní svátek s názvem Den české státnosti. (Připomínáme si dvě vpravdě státnická výročí: vraždu knížete Václava zorganizovanou jeho bratrem Boleslavem 28. září pravděpodobně roku 935 – dříve se uváděl též rok 929 – a vyvraždění Slavníkovců 28. září 995; málokterý stát si dokáže tak otevřeně přiznat, na jakých hodnotách je ta jeho státnost založena. 🙂 )

Možná i proto byl večer zahájen čtením pohádek s mírně strašidelným nádechem. Potom účastníci a účastnice z řad nejmladší sokolské generace přistoupili k vytvoření postupně dvou živých obrazů. Část přítomných se mezitím mohla hřát u ohně před sokolovnou a případně si něco opéci. Zlatým hřebem programu (aspoň pro ty nejmladší) byla cesta za pokladem, při níž závodníci a závodnice museli splnit několik úkolů. Jelikož pořadatelé nebyli vyloženě nemilosrdní, předpokládám, že nakonec se k tomu správnému cíli podařilo dojít když ne všem, tak aspoň drtivé většině těch, kdo se do tohoto dobrodružství zapojili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Sokol, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.