Pocta obětem I. světové války v areálu staveniště

Jedním z pěti navštívených míst byl pomník na Kozích Horách

Dne 28. října 2019 po desáté hodině proběhlo na území města Nového Knína a připojených osad pokládání věnců k pomníkům a pamětním deskám obětí I. světové války.

Stejně jako v předchozích letech byly věnce pokládány na pěti místech: u pomníku padlých na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně, u pomníku padlých na návsi ve Starém Kníně, na staroknínském hřbitově u pamětní desky ledrenských vysídlenců zemřelých na novoknínském území během nuceného vysídlení, u pomníku padlých na Kozích Horách a u pamětní desky na hasičárně v Libčicích. Na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně byla kvůli přístupu k pomníku rozebrána část ohrady staveniště, kterou zde má firma zajišťující půdní vestavbu do školního areálu, ale i tak tam bylo trochu těsno – aspoň měli-li hasiči být během pietního aktu nastoupeni v řad. Pokud jde o pamětní desku ledrenských vysídlenců, tam jsme tentokrát byli dokonale druzí. V době našeho příchodu se na místě nacházela kytice, kterou zde zanechali ledrenští účastníci akce v Praze, kde byla přestavována nedávno vydaná mapka připomínající české stopy na území Trentina (právě včetně partnerského Ledra).

Poté následovalo pozvání všech účastníků a účastnic pietního aktu do libčické hasičárny, kde bylo podáváno menší občerstvení. Protože se ani letos uvedená akce nevyznačovala zrovna masovou účastí (přestože počasí bylo navzdory ochlazení oproti předchozímu dni stále ještě nadmíru příznivé), bankrot libčickému hasičskému sboru ani tentokrát nehrozil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kozí Hory, Libčice, Nový Knín, Reportáže, Starý Knín, Zprávy se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.