Retro Prague Classic se zpožděním

"...Jak tak meju jeden auťák za druhým, poznávám, že auta mají ksichty..." zpívá se v jedné písničce skupiny Pacifik - v případě tohoto peugeota to platí opravdu dokonale.

„…Jak tak meju jeden auťák za druhým, poznávám, že auta mají ksichty…“ zpívá se v jedné písničce skupiny Pacifik – v případě tohoto peugeota to platí opravdu dokonale.

Dne 03. listopadu 2019 projížděla Novým Knínem rally veteránů Retro Prague Classic. Přesněji měla zde jednu ze zastávek – pracovnice novoknínského muzea měly pro závodníky připraveno několik úkolů a jejich splnění ovlivnilo výsledky soutěže. Mimochodem muzeum bylo přístupné za speciální snížené vstupné 5 Kč (obvykle se jedná o 20 Kč).

Podle původního plánu měla první auta přijíždět kolem 10.30 hodin, ale jak známo, člověk míní a Pán Bůh – v tomto případě možná podcenění trasy ze strany pořadatelů, možná ẗechnika (přece jen jde o auta, která už mají leccos za sebou) – mění… Zkrátka kolem půl jedenácté stála na náměstí Jiřího z Poděbrad auta pořadatelů – a po žádném dalším široko daleko ani vidu ani slechu. Kolem jedenácté hodiny jsme se dověděli, že máme očekávat zpoždění půl až tři čtvrtě hodiny. Ovšem nikoli oproti původně plánovanému času, nýbrž oproti okamžiku, kdy ta zpráva byla sdělena. Neboli zpoždění hodina až hodina a čtvrt. Což se zhruba splnilo – a pak auta začala přijíždět jen s minimálními rozestupy, takže dolní polovina náměstí se v krátké době slušně zaplnila. Posádky se odebíraly do muzea, kde dostaly již zmíněné úkoly. A nyní již lze prozradit, že se jednalo o tytéž úkoly, které plnili soutěžící při letošní Noci muzea v červnu (jejich seznam lze najít v příslušném článku).

Za dobu, kdy jsem na náměstí pobýval, přijelo něco přes dvacet vozů různých značek – zaznamenal jsem mj. značky Porsche, Citroen, Ford, Škoda, Tatra (mj. dvě šestsettrojky, z nich jedna pocházející z prvních sérií, ještě se třemi světlomety v přední masce – takových kousků už opravdu moc nejezdí – většina jich má už světlomety čtyři), Cadillac, Volha či Peugeot. Nezaznamenal jsem žádnou aerovku (jež byla také slibována), ale možná přijela později – protože jsem odcházel kolem 13.00 hodin, kdy se na náměstí vystřídalo (no, moc nevystřídalo, většina aut tam parkovala najednou), jak již bylo zmíněno asi něco přes 20 posádek, přičemž soutěžit jich mělo kolem čtyřicítky.

Tolik veteránů, kolik jich v Novém Kníně bylo dnes, se zde pohromadě hned tak nevidí a milovníci historické techniky si mohli přijít na své. Kdo z nich přišel, určitě neprohloupil

Příspěvek byl publikován v rubrice doprava, Nový Knín, technika, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.