Program zasedání zastupitelstva 21. listopadu 2019

Dne 21. listopadu 2019 od 19.00 hodin se u šišatého stolu v podkroví radnice ke svému řádnému zasedání opět sejde městské zastupitelstvo. A program bude tentokrát opravdu nabitý.

Mezi body k jednání je mj. schválení přijetí dotace od Středočeského kraje na nákup hasičského cisternového vozu a dále dofinancování zbytku ceny z městského rozpočtu. Výsledek přidělování dotací na kraji je zde: cisterna.

V plánu je dále záměr založení Dobrovolného svazku obcí POKOCÁBÍ za účelem provozování vodohospodářské infrastruktury prostřednictvím VHS Dobříš. V tom druhém případě jde o bod, který se bez schválení jakýchkoli dalších výsledků začal projednávat na konci minulého volebního období. Jde o myšlenku propojení vodovodů a zřízení společného zdroje, který by sloužil městům a obcím v povodí řeky Kocáby (novoknínská vodovodní síť, jak víme, závisí na přísunu vody ze zdroje od Záborné Lhoty a situace se v tomto směru asi příliš zlepšovat nebude – spíše naopak; uvažuje se o braní vody z Vltavy z úseku Slapské vodní nádrže, který není příliš zatížen rekreačním provozem).

Na uvedeném zasedání bude přijat slib nového zastupitele pana Michala Rambouska – uvažovalo se, že se to „sfoukne“ na radě, ale podle zákona se tak musí stát na zasedání zastupitelstva.

Nemilým, ale do jisté míry očekávatelným bodem je řešení havárie při budování půdních vestaveb – stropy v prvním patře nejjižnější ze školních budov (bývalé spořitelny) se ukázaly být v daleko horším stavu, než s jakým počítal projekt. (Podklady budou ještě doufejme doplněny.)

Aktualizace: text přidaný 2019-11-16

AKTUALIZACE 2019-11-21

Z důvodu ochrany osobních údajů jsem smazal důvodovou zprávu včetně příloh – omlouvám se. Část informací možná časem dodám v jiné podobě, případně po anonymizaci původních dokumentů. Ale asi to nebude hned, a pokud ano, už ne zde, nýbrž ve zprávě ze zasedání. Děkuji za pochopení.

Konec textu přidaného 2019-11-16

Aktualizace: text přidaný 2019-11-19

Návrh smlouvy o věcném břemeni u benzínky je zde: VecneBremeno_StaryKnin-2019
Návrh smlouvy i věcném břemeni v Jatecké ulici je zde: VecneBremeno_Jatecka

Dodejme, že bude nutno schválit i dar 30000 Kč pro rodinu postiženou bleskovou povodní v září – zjistilo se, že dary nad 20 000 Kč musí projít zastupitelstvem

Konec textu přidaného 2019-11-19

Projednávat se bude i administrace žádostí o dotace na Jalovčiny a bezbariérovost (v zásadě vybudování výtahu) zdravotního střediska směrované ke Středočeskému kraji – návrhy uvedených smluv jsou zde: Smlouvy kraj.

K víceméně rutinním záležitostem patří třetí rozpočtové opatření a schválení rozpočtového provizória na začátek příštího roku a do jisté míry i smlouva o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene pro firmu ČEZ Distribuce v Sudovicích.Smlosml

Schvalovat se budou i dodatky smluv s Dokasem, protože ani letos se nepodařilo vyhlásit řádné výběrové řízení na svoz komunálního odpadu. Vedle samotného prodloužení dosavadní smlouvy jsou řešeny některé další záležitosti (různé možnosti četnosti svozů, tříděný odpad,…) – návrhy smluv jsou zde: Smlouvy Dokas

Zápis z finančního výboru, který se rovněž bude projednávat, je zde: Finvýb

Projednávat by se měl i záměr prodeje části pozemku v Libčicích – situace podle katastru je zde: Záměr. V širších souvislostech si lze situaci prohlédnout zde: https://mapy.cz/zakladni?x=14.3082990&y=49.7541998&z=18&base=ophoto&source=addr&id=11029616

Jednat by se mělo i o fotbalových kabinách, přesněji o možném finančním vstupu města (město by odkoupilo tu část pozemků pod hřištěm, která patří soukromým vlastníkům (rodině D.) a zafinancovalo by znovuvýstavbu fotbalových kabin, protože ty dosavadní jsou v naprosto havarijním stavu. Námět bývalého předsedy fotbalového klubu je zde: Kabiny (uvidíme, jak se to v napjatém rozpočtu podaří).

Celý program je tento:

 1. Zahájení
 2. Volba ověřovatelů zápisu.
 3. Schválení programu.
 4. Slib nového zastupitele
 5. Schválení rozpočtového provizoria
 6. Rozpočtové opatření 3/2019
 7. Schválení přijetí dotace ze Středočeského kraje a příslušné smlouvy
 8. Schválení spolufinancování pořízení automobilové cisterny
 9. Schválení nákladů na havárii školních budov a smlouvy o jejím odstranění
 10. Schválení založení svazku obcí
 11. Schválení smluv na podání žádosti, výběrové řízení a administraci realizace akcí ze Střed. obnovy venkova
 12. Schválení dodatků č. 1 – 4. se společností Dokas Dobříš
 13. Projednání informace o kabinách SK
 14. Projednání zápisu z jednání finančního výboru
 15. Záměr prodeje pozemků část p.č. 1048/2 v k.ú. Libčice
 16. Diskuse.
 17. Závěr.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.