Silvestrovský výstup na Veselý vrch 2019 za příznivého počasí

Výstup na Veselý vrch si na nezájem stěžovat nemohl

Výstup na Veselý vrch si na nezájem stěžovat nemohl

Stejně jako v předchozích letech byl i Silvestr roku 2019 doprovázen již tradičním výstupem na Veselý vrch nad Mokrskem. Dvacet minut před plánovaným startem bylo naproti Křižovnickému špýcharu v Prostřední Lhotě ještě víceméně liduprázdno, ale pak se to postupně začalo měnit, to jak přijížděla auta zájemců o návštěvu legendární zlatonosné – a ještě více arsenonosné (na odhadovaných cca 120 tun zlata připadá nějakých 9000 tun arsenu) – hory a o zbytek se postaraly autobusy Pražské integrované dopravy, nejdříve linky 360 (Praha – Prostřední Lhota – Sedlčany) a pak linky 439 (Nový Knín – Prostřední Lhota – Živohošť). Část lidí ani nečekala na oficiální dobu startu a vyrazila ke kótě 489 s mírným předstihem.

Počasí tentokrát vcelku přálo. Oproti předchozím dnům denní teplota překonala Celsiovu nulu a mírná oblačnost byla dostatečně vysoko, takže nebyla na úkor viditelnosti. Jedinou relativní nevýhodou bylo to, že na vyhlídkové plošině zdejší rozhledny to docela foukalo. Jako daň za jinak skvělou viditelnost se to ale dalo snést.

I letos byly k mání pamětní placky upomínající na výstup, za dobrovolný příspěvek bylo možno dát si svařák a nechyběl ani slavnostní přípitek a přání všeho nejlepšího do nového roku od chotilské starostky Běly Tobolové. Jen o hudební vložku jsme tentokrát přišli, muzikanti se z pracovních důvodů nesešli v dostatečném počtu. Ale zítra na Mikuli by být už měli.

Rok 2019 tedy za sebou symbolicky zavírá vrátka mokrské rozhledny a s tím novým dvoutisícím dvacátým bychom se měli potkat ve vrcholových partiích hory Mikule. Start by měl být na novoknínském náměstí Jiřího z Poděbrad a jít by se tentokrát mělo pravděpodobně přes Sudovice.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Mokrsko, Prostřední Lhota, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.