Novoroční výstup na Mikuli 2020

Na Mikuli se šlo různě. Někdy i cestou necestou

Na Mikuli se šlo různě. Někdy i cestou necestou

Jako každý rok se i letos uskutečnil tradiční novoroční výstup na Mikuli pořádaný novoknínským Sokolem. Start byl jako obvykle ve 13.00 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně, odkud vedla trasa do Havířské ulice, dále po Potůčku do ulice Na Hůrkách, dále do Sudovic a pak vzhůru na Mikuli. Tím, že se nescházelo dolů k hladině řeky Kocáby, bylo oproti loňsku celkové převýšení – aspoň při cestě tam – o něco menší (a při zpáteční cestě kolem novoknínského hřbitova šlo z větší části o přenížení). Na vrcholu opět čekala tradiční novoroční čočka, čaj a pamětní skleničky.

Bylo-li včerejší počasí příznivé, to dnešní bylo v podstatě vynikající: slunečno, víceméně bezvětří a navzdory mrazivému ránu poměrně teplo. Aspoň na sluníčku.

Nechyběla ani kulturní vložka v podobě části kapely Flok SKH. Ve dvou blocích zazněly písně Život je jen náhoda (od Jaroslava Ježka a V + W), Zlatokop Tom (od Rudy Harnische – 10.07.1903-05.04.1962), Rikatádo (od Josefa Peterky neboli Boba Hurikána), Řeka hučí (autorem byl Josef Pedro Mucha), Panenka (od Roberta Křesťana), Pět set mil (z repertoáru Rangers / Plavců, traditional, český text Antonín Hájek a Jan Vančura) a nakonec No to se ví (od Jaroslava Velinského neboli Kapitána Kida; opět v té cenzurované podobě, v jaké vyšla na desce Porta tuším někdy v roce 1980 – a zde je pro porovnání podoba necenzurovaná).

A pak ještě dal starosta města krátké inteview reportérovi RegioTV, ale to už se lidé začali rozcházet. Další již tradiční výstup by se měl odehrát o Velikonocích, konkrétně na Bílou sobotu, a to na Drtinovu rozhlednu na Besedné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Sudovice se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.