Program zasedání zastupitelstva 20. února 2020 – hlavním bodem je výměna starosty

Dne 20. února 2020 od 19.00 hodin se u šišatého stolu v podkroví radnice ke svému řádnému zasedání opět sejde městské zastupitelstvo. Původně jsem chtěl napsat, že hlavním bodem bude změna na postu starostymístostarosty (všeobecně se má za to, že starostu nahradí dosavadní místostarosta Petr Chmelík, kdo nastoupí na místostarostenské místo, mi zatím není známo). avšak poté jsem si uvědomil, že ty hlavní body budou dva. Tím druhým (a možná důležitějším) je podání žádosti o dotaci na Ministerstvo financí. (Přinejmenším to víc spěchá. Pokud se nepletu, žádost je potřeba podat do konce února.) Jedná se o ony půdní vestavby v novoknínské škole; byla sice na ně přislíbena dotace z jiných zdrojů, ale pokud by se podařilo získat dotaci z MF, pokryla by se z ní větší část nákladů než z dotace původní – včetně části loni vzniklých víceprací (zejména neplánovaná výměna stropů). O tématu se hovořilo již na minulém zasedání 16. ledna 2020. Město by se v takovém případě samozřejmě muselo vzdát předchozí dotace na tutéž věc, podstatné je, aby stačilo tak učinit až v okamžiku schválení té nové dotace, v opačném případě by samozřejmě platilo známé přísloví o vrabci v hrsti a holubovi na střeše (té novoknínské školy?). Dodejme, že z té původní dotace dosud nic proplaceno nebylo (mělo se tak sát až po dokončení).

A pak už je vedle diskuse a závěru na programu záměr prodeje pozemku – jeden z chatařů si všiml, že jeho rekreační nemovitost stojí na pozemku ve vlastnictví města (jde o první z chat mezi cestou z Kozohorské ulice do Lurd a Kocábou). Z této přílohy jsem v zájmu ochrany osobních údajů ponechal toliko výkres (kde jsem pro názornost vybarvil tok Kocáby).

Aktualizace 2020-02-13

Do programu bylo přidáno schválení střědnědobého výhledu rozpočtu a ještě jeden záměr prodeje pozemků, tentokrát v Libčicích – z důvody ochrany osobních údajů žádost o odprodej pozemků zveřejňuji ve zcenzurované podobě zde: Zadost_Libcice_Cenzurovana. Jde o pozemek ve Zlatém dole, tj. západně od jádra Libčic.

 

Celý program je tento:

 1. Zahájení
 2. Volba ověřovatelů zápisu. (Pozn. MH: V obdržené pozvánce chybí, ale jde v zásadě o povinný bod, tudíž jej sem doplňuji. Ostatně v návrhu usnesení – které zde tradičně neuvádím –  tento bod je, chybí jen zde. Pozn. 2020-02-13: Už je doplněno i oficiálně)
 3. Schválení programu.
 4. Přijetí rezignace starosty a místostarosty.
 5. Volba starosty a místostarosty.
 6. Schválení podání žádosti o dotaci na Stavební úpravy ZŠ Nový Knín na MF ČR.
 7. Schválení střednědobého výhledu rozpočtu. (Doplněno dodatečně 2020-02-13)
 8. Schválení záměru prodeje pozemků st. 120 a 384/2 v k.ú. Starý Knín.
 9. Schválení záměru prodeje pozemku 559/2 v k.ú. Libčice. (Doplněno 2020-02-13)
 10. Diskuse
 11. Závěr
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.