Smíchovský COOP zkracuje prodejní dobu, U Mašků otevřeno, na vietnamské prodejně srdce pro IZS

Děkujeme!

Děkujeme!

Jen krátká všehochuť „zpráv z bojiště“ (proti koronaviru SARS-CoV-2):

Jak již bylo zmíněno, obchod U Mašků měl zavřeno z rozhodnutí majitele, na dveřích bylo oznámení, že jde o dovolenou do 24. března. Nyní je každopádně otevřeno.

Svou prodejní dobu zkracuje smíchovský COOP – nejsou lidi. V pondělí bude v provozu od 07.00 do 14.00 hodin, úterky až pátky 7.00-14.30 hodin a konečně o sobotách od 07.00 do 11.00 hodin. Doba prodeje vyhrazená pro seniory 65+ na dveřích uvedena není, podle nyní platného krizového opatření se ona vyhrazená doba týká obchodů nad 500 metrů čtverečných. Což smíchovský COOP (ani obchod U Mašků ani ten vietnamský) není. Pečivo (včetně chleba) se dá koupit pouze zabalené – na jedné straně mě to mrzí, protože se tím zvyšuje spotřeba plastů (jež nakonec skončí v odpadu, v lepším případě v odpadu tříděném) a já se vždycky snažil postupovat odpovědně – vybíral jsem (aspoň u tohoto sortimentu) očima a dotýkal jsem se pouze toho, co posléze putovalo do nákupního košíku, ale při současné epidemii to prostě je menší zlo.

Na dveřích vietnamského obchodu lze spatřit nabídku kávy a pití pro členy IZS. (Je to ovšem záležitost nejen této prodejny, ale i dalších podobných v republice – více k tomu článek v internetovém Deníku Referendum.)

Z důvodů krizových opatření jsou nadále zavřeny restaurace, kadeřnictví apod.

Současný majitel zřejmě nadále pracuje na opravách bývalé včelařské školy – převážně asi v interiéru, ale žebřík opřený o jižní fasádu (a trochu malty na stěně v sousedství) dává tušit, že aspoň provizorně „záplatuje“ to, co je nutné.

Ve středu 25. března zemřel pan M.C., bratr jedné – z důvodů ochrany osobních údajů zde nejmenované – paní sběratelky. Jaký vliv to bude mít na její osud (jakož i na osud její nemovitosti i „bohatých sbírek“ v ní umístěných, atd.), se nyní lze pouze dohadovat, v časech současné pandemie zde ostatně máme bohužel vážnější starosti.

Jednotlivá opatření v souvislosti s pandemií jsou uváděna na oficiálním městském webu. Můj „výcuc“ z nich je zde a zde.

Drobná terminologická poznámka: já to také občas trochu míchal, ale správně je to takto: kódové označení koronaviru, jehož řádění nás nyní sužuje, je SARS-CoV-2, zatímco zkratka COVID-19 označuje chorobu, kterou uvedený virus způsobuje.

Držme se a mysleme na Ledro – jsou tam na tom nyní (aspoň pokud jde o pandemii COVID-19) výrazně hůř než my tady.

Příspěvek byl publikován v rubrice COVID-19, Nový Knín, SARS-CoV-2, Zprávy se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.