Hasiči mají nové zásahové vozidlo

Scania v hasičárně (foto z 02. dubna 2020)

Dne 20. března 2020 získali JSDH Nový Knín nové zásahové vozidlo SCANIA CAS 20 P440. Vozidlo bylo pořízeno s pomocí dotací a spolufinancování Města Nový Knín. Vozidlo bude po zaškolení členů zařazeno do výjezdu. Původně plánované slavnostní předání s doprovodným programem nebylo možné z důvodu opatření proti šíření epidemie uskutečnit, představení vozidla veřejnosti proběhne při nejbližší vhodné příležitosti po odvolání (či aspoň dostatečném zmírnění) karanténních opatření.

Zdroj: Novoknínský zpravodaj 3/2020 – http://www.mestonovyknin.cz/assets/File.ashx?id_org=10763&id_dokumenty=7327

Aktualizace (2020-04-04): vozidlo je v hasičárně, teď je nutné přihlásit je do evidence, zařídit pojištění (přičemž obvyklá havarijní pojistka nestačí – ta platí pouze v silničním provozu, zatímco u zásahového vozidla nutno počítat i s výjezdy mimo silnice, například do lesa), pak na něm osádka musí absolvovat cvičební jízdy, načež bude možno zařadit vozidlo do výjezdu. Dosavadní cisternová tatrovka zůstane v provozu do konce své fyzické životnosti (pokud by ji hasiči chtěli prodat, dostali by za ni méně, než kolik během jejích oprav vrazili do náhradních dílů, o spoustě vykonané práce nemluvě).

Příspěvek byl publikován v rubrice Hasiči, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.