Festival v Bezzecce odložen

Jak již bylo zmíněno, již před plným vypuknutím koronavirové pandemie COVID-19 bylo jasné, že červnový zájezd z Nového Knína na Ledro se letos neuskuteční. Nyní se na webu ledroinmusica.it objevila zpráva, že festival se v červnovém termínu konat nebude. Pořadatelé zvažují možnost přesunutí festivalu na podzim – vše bude samozřejmě záviset na průběhu epidemie (Zdroj: http://www.ledroinmusica.it/pagine/dettaglio/festa_della_musica,3/festa_della_musica_copia,80.html). Myslím, že pro nás by i tento odsunutý termín – pokud se festival vůbec uskuteční – byl nereálný (i kdyby pandemie zcela pominula a hranice nějakým zázrakem tak rychle otevřeny, bylo by nereálné tak rychle objednat autobus, ubytování apod.), doufejme však, že v červnu 2021 bude situace přece jen příznivější.

Odřeknutí festivalu není nic překvapivého (překvapivé je spíše to, že k tomu došlo tak pozdě), vždyť v méně zasaženém Rakousku (kde se epidemie zdá se již ustupuje – počet „aktivních případů“ už je tam nižší (2363) než v českých a moravskoslezských končinách (4388)) byl odvolán například Festival Fantastika v Cáhlově, který se měl konat 3. a 4. července 2020 a pořadatelé se rovnou chystají na ročník 2021.

 • Podle aktualizace z 2020-04-27 k 18.00 (https://patn.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/30d39ef2c83a47d285512a4685235843) bylo na Ledru
  • celkem 156 (totale positivi) nakažených,
  • do kategorie guariti (opakuji, že nemám přesně jasno, co tím je myšleno – snad intenzívní léčba?) spadá 43 lidí,
  • uzdravilo se 45 lidí
  • a 29 jich bohužel zemřelo
  • tedy 82 jich je stále nemocných
 • Od 24. dubna tedy přibyli 4 nakažení, pět lidí se uzdravilo, nikdo další nezemřel, tj. počet  aktuálně nemocných se o jednoho snížil. Nicméně epidemie tam asi ještě nějakou dobu potrvá.
Příspěvek byl publikován v rubrice COVID-19, Kultura, Ledro, SARS-CoV-2, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.