Muzeum se opět otevře – při dodržování protiepidemických opatření

Na webu příbramského muzea se objevila informace, že od 12. května 2020 má být opět otevřeno Hornické muzeum Příbram, a to včetně všech jeho poboček, mezi něž patří i Muzeum zlata v Novém Kníně. Je však lépe se před návštěvou informovat, vládní opatření se stále ještě mohou měnit podle vývoje epidemie.

  • Bude však nutno počítat s některými opatřeními:
    • Kapacita jednotlivých prohlídek je omezena na 10 návštěvníků (novoknínské muzeum prohlídky po skupinách s průvodcem nemá – prohlížení exponátů je individuální, ale vzhledem k rozsáhlosti jeho plochy a s ohledem na následující podmínku se tam o moc víc lidí nevejde). – Upřesnění 2020-05-14: komentované prohlídky jsou možné, ovšem právě s tím omezením na 10 lidí z jedné rodiny a s nutností objednat tu prohlídku předem. 
    • Je nutno dodržovat dvoumetrové rozestupy.
    • Je nutno používat roušku či jiné obdobné zakrytí nosu a úst.
    • Je potřeba použít dezinfekční prostředek, který bude k dispozici u vchodu.

Přes otevření muzea se původně plánované květnové a červnové akce nebudou konat – novoknínského muzea se takto dotkne zrušení muzejní noci, která měla proběhnout 6. června 2020.

Původně plánovaná výstava k 75. výročí konce války je nyní přístupná na adrese https://www.facebook.com/MuzeumzlataNovyKnin/videos/239921117329041/ – zda bude v příznivějších časech k dispozici též ve „fyzické“ podobě, zatím nebylo oznámeno.

Aktualizace 2020-05-14: výstava by v papírové (a rozšířené) podobě měla proběhnout o rok později – více v aktalizačním článku.

  • Ještě si připomeňme, že vedle Muzeum zlata Nový Knín je jednou z poboček Hornického muzea Příbram. Celkový seznam poboček je tento:
Příspěvek byl publikován v rubrice COVID-19, koronavirus, Kultura, muzeum, Nový Knín, Oznámení, Prostřední Lhota, SARS-CoV-2 se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.