Ještě ke karanténnímu provozu muzea

Jak již bylo zmíněno, dne 12. května bylo otevřeno muzeum, ovšem za určitých omezujících podmínek. Některé údaje z původního článku je ovšem nutno trochu upřesnit.

  • Napsal jsem, že prohlídky jsou zde individuální. Ano, jsou, avšak i komentované prohlídky jsou možné. Za současných protipandemických opatření je zde jednak to omezení na deset lidí ve skupině (přičemž by to měla být jedna rodina nebo – řekněme – skupina lidí obdobně blízkých), jednak je nutno tuto prohlídku objednat předem (použijte prosím některý z kontaktů na webu muzea). Každopádně i při těch individuálních prohlídkách je nutno dbát pokynů pracovnic muzea, zejména pokud jde o ona protiepidemická opatření.
  • Výstava k výročí konce války běží, jak již bylo zmíněno, na adrese https://www.facebook.com/MuzeumzlataNovyKnin/videos/239921117329041/. Zájemcům ji lze pustit i na obrazovce v prostoru muzea. Pokud jde o „papírovou“ podobu výstavy, ta by se měla konat příští rok. Proč ne okamžitě po rozvolnění karanténních opatření? Důvodů je několik:
    • Karanténní opatření sice byla zčásti uvolněna, takže muzeum bylo možno otevřít, přesto má situace k normálnímu fungování poměrně daleko, takže hlídat dodržování platných opatření ve dvou patrech najednou (v přízemí výstava, v patře stálá expozice) by bylo na hranici možností.
    • Počítalo se s výstavou většího rozsahu – konkrétně její součástí měly být i práce žáků (a žákyň) místní školy. Jenže školy (včetně té novoknínské) byly kvůli pandemii zavřeny, a  tudíž práce žáků pro výstavu se jaksi nekonaly – nemohly konat. Do příštího roku by se to stihnout mohlo (pokud dokážeme koronaviříka držet v patřičných mezích, nebo – ještě lépe – jej odrovnáme úplně a pokud nás nepotká nějaká jiná jobovka).
    • Je možné, že část výstavy – či aspoň doprovodné akce – se podaří dostat na náměstí (letos by to byl asi opravdu problém).

Doufejme, že v příštím roce už budou poměry příznivější a vše proběhne bez problémů.

Příspěvek byl publikován v rubrice COVID-19, koronavirus, Kultura, muzeum, Nový Knín, Oznámení, SARS-CoV-2 se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.