Kolaudace půdních vestaveb ve škole

Základní škola v Novém Kníně

Základní škola v Novém Kníně

V souvislosti s vestavbami odborných učeben v půdních prostorách novoknínské základní školy na náměstí Jiřího z Poděbrad lze přinést dvě zprávy.

Nejprve ta lepší: Dne 28. května 2020 měla původně proběhnout kolaudace (zdroj: Novoknínský zpravodaj 5/2020). Trochu se zdržela, ale snad nejde o nic vážného a vše se zdárně uskuteční.

A teď ta horší: je možné, že se nepodaří dosáhnout na výhodnější dotaci od Ministerstva financí, takže možná bude nutné ponechat si méně výhodnou dotaci (tuším) od MMR. Rozdíl činí zhruba sedm miliónů korun, což by pro město velikosti Nového Knína nebyla právě zanedbatelná částka.

Navíc lze počítat s tím, že v souvislosti s korona-krizí letos budou o dost nižší příjmy do městského rozpočtu, takže se bude muset šetřit. Zatím se počítá s tím, že i přesto by mělo dojít k opravě komunikace V Jalovčinách, která to naléhavě potřebuje (pravda, není jediná) a vybudování výtahu ve zdravotním středisku. Zredukovány ale asi budou investice, které chtělo město pořídit z vlastních zdrojů.

Příspěvek byl publikován v rubrice COVID-19, Komunální politika, koronavirus, Nový Knín, Rozpočty, SARS-CoV-2, škola se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.