Výluka na trati Praha – Dobříš v srpnu až říjnu 2020

Od 1. srpna do 11. 14. října (aktualizováno 2020-07-31 – omlouvám se za nepřesnost) proběhne výluka na trati Praha – Dobříš, a to v úseku Vrané nad Vltavou – Dobříš (Skochovice budou obsluhovány pouze vlaky ve směru na Čerčany). (Aktualizace 2020-09-06: Zaslechl jsem, že se výluka protáhne do konce října, zatím to ale mám z třetí ruky. Aktualizace 2020-09-16: Výluka se protáhne do 1. listopadu, neboli vlaky by měly začít opět jezdit na Dušičky.)

Přestup na náhradní autobusovou dopravu bude v Praze – Zbraslavi, obsluhovány nebudou stanice Měchenice a Klínec. V Malé Hraštici bude zastávka náhradní autobusové dopravy na autobusové zastávce na návsi, podobně v Nové Vsi pod Pleší (neboli autobusy nebudou zajíždět k nádražím), v Mokrovratech u prodejny a ve vilové čtvrti.

Hlavním důvodem k tak dlouhé výluce je rozsáhlejší oprava mostu přes Vltavu u Měchenic (ale něco se bude opravovat i jinde na trati, poblíž Mníšku bylo lze už teď spatřit u kolejí naskládané pražce na výměnu). Situace je „zpestřena“ ještě tím, že výluka probíhá i na trati Praha – Beroun a část vlaků je vedena odklonem přes most Inteligence a Krč, což trochu „nabouralo“ i jízdní řád mezi Prahou a Vraným. (Aktualizace 2020-09-16 – aspoň tohle už neplatí a z Prahy vlaky odjíždějí podle pravidelného jízdního řádu.)

A pak je situace „zpestřena“ i prázdninovým rozkopáním Štěchovic, což mělo pro změnu vliv na vedení autobusových linek PID.

Výlukový jízdní řád lze najít na webu Českých drah.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení, vlaky, železnice se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.