Mistrovství světa: 21. srpen 2020 ve znamení semifinálových bojů

21. srpen je třetím dnem soutěží na Mistrovství světa v rýžování zlata, a to soutěží semifinálových. V některých případech je bohužel až příliš vidět, jak se na mistrovství podepsala covidová pandemie. Konkrétně v kategoriích dětí, juniorů a rodin bylo tak málo přihlášených, že semifinále bylo de facto zbytečné – do finále postoupili všichni soutěžící (neboli finále bude v podstatě opakovaným semifinále, jen claimy budou jinak rozděleny). Naopak v klasické pánvi (batea) bylo plně obsazeno, takže do finále postoupila polovina všech soutěžících.

Odpoledne proběhnou zbylé semifinálové soutěže a zítra už jen finále, vyhlášení výsledků a závěr. Znovu lze vyjádřádřit lítost jen nad tím, že se na mistrovství tak výrazně podepsala koronavirová pandemie, jinak mohlo jít o akci ještě velkolepější.

Součástí doprovodného programu je dětský koutek, keramické dílničky, prezentace muzea, škola rýžování a samozřejmě večerní kulturní program. Bude zajímavé sledovat, jak se své úlohy dnes večer zhostí skupina Gladly SW, protože Dixieland Band Zdice nasadil laťku opravdu hodně vysoko.

Aktualizace: semifinálová kola už proběhla, pouze u disciplíny Knock-out (K.O.) proběhlo rovnou i finále. Výsledková listina bude doplněna později.

Aktualizace 2020-08-21 22.50: výsledkovou listinu K.O. jsem nějak nenašel, třeba bude zveřejněna později. Ostatně výsledky by měly být zveřejněny i na oficiálním webu šampionátu. Pokud bych nestíhal, hledejte zde: https://ms2020.lin.cz/CZ/Ryzov/result_list.php

Večerní kulturní program zahájila skupina Gladly SW z Kladna. Nebylo to žel úplně bez problémů, v dnešním ne právě polárním počasí se přehřála zvuková aparatura, a tak kapela hrála v provizorním ozvučením. A následující Flok S.K.H. to rozjel úplně bez ozvučení, zcela akusticky. Účastníci a účastnice šampionátu přišli i ohňovou show – její provozovatelé prý zkejsli někde mezi Brnem a Prahou (inu, vyrážet na dobrodružnou výpravu po dálnici D1 bez aspoň týdenního předstihu nepatří právě k nejrozumnějším počinům).

Jak již bylo zmíněno, příští mistrovství světa se koná v Dawson City v Kanadě. Pro ty, kdo by chtěli na nějaké bližší rýžování, však bude k dispozici mistrovství Evropy. To se má konat – dá-li Pánbůh a Koronavirus – 25. – 28. srpna 2021 v Cukmantlu (Zlatých Horách) poblíž Frývaldova (Jeseníku).

Galérka – Gallery

Poledne

Večer

 

Výsledky – Results

Batea – semifinále

Děti, junioři, rodiny – semifinále

Ženy – semifinále

Muži – semifinále

Veteráni – semifinále

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.