Za pilou u Vozničáku probíhají hasičské soutěže

Dětská hasičská soutěž

Dětská hasičská soutěž

Na louce za pilou u Voznického potoka (již na staroknínském katastru) od dopoledne probíhají hasičské soutěže.

Od deseti hodin měly probíhat dětské soutěže, ale začátek se malinko zdržel. Příliš to nevadilo, protože kvůli situaci způsobené výskytem koronaviru zájem nebyl úplně největší. Přihlášeno sice bylo celkem deset družstev, ale všechna byla ze Zahořan (celkem tři: přípravka, mladší a starší žáci), Libčic (čtyři družstva – mladší A a B, starší A a B), Bojanovic (2 družstva: mladší a starší) a Křepenic (1 družstvo – starší). Přípravky, mladší a starší žáci se hodnotili zvlášť, a tak nejhorším umístěním bylo páté místo (ale ani to nezůstalo zcela bez ocenění). A Zahořany, které jako jediné postavily přípravku, měly jedno první místo jisté předem. Zde však je nutno podotknout, že na ona první místa dosáhly i ve zbývajících věkových kategoriích, tj. v mladších i starších žácích. A nebyl to první takový úspěch.

Výsledková listina

Výsledková listina

Předávání cen

Předávání cen

 

Program pokračuje od 14.00 hodin soutěžemi dospělých a poté i nočními soutěžemi.

Do odpoledních soutěží se přihlásilo všehovšudy pět družstev – dvě žen (Hřiměždice a Sudovice) a tři mužů (Hřiměždice, Nový Knín a Sudovice). Stejně jako v dětských soutěžích dopoledne došlo i zde k diskvalifikacím: zatímco dopoledne jednomu z družstev upadl během soutěže sací koš, odpoledne se novoknínské družstvo dopustilo porušení toho pravidla, že každý může stříkat jen na jeden terč – ten na „své“ straně. Jeden z hráčů toto porušil a zasáhl i terč svého kolegy. Bylo z toho neuznané druhé kolo a soutěžící, který se toho dopustil, se zjevně cítil dost nešťastný – údajně mu toto pravidlo nebylo známo (nebo mu bylo sděleno nedostatečně jasně). Na druhé straně tato diskvalifikace neměla na celkové pořadí vliv: i kdyby byl tento pokus uznán, beztak by šlo o horší čas než v prvním kole, takže druhé místo pro novoknínské hasiče by z toho bylo tak jako tak. Diskvalifikace v prvním kole postihla pro změnu muže Hřiměždic, ale kvůli čemu, nevím, nebyl jsem ještě na místě. Každopádně aspoň jejich druhý pokus byl platný.

A jak to tedy dopadlo?

Pokud jde o ženy, první byly Hřiměždice a druhé Sudovice, v mužské kategorii se nejlépe umístily Sudovice, druhý byl, jak již bylo zmíněno, Nový Knín a třetí Hřiměždice.

Den má vyvrcholit nočními soutěžemi, uvidíme, zda přijedou všechny přihlášené týmy nebo to některé z nich kvůli počasí vzdají. Uvedené noční soutěže mají začít ve 20.00 hodin (zda přinesu výsledky, nevím, obávám se, že na místě až do konce nevydržím.

Aktualizace 2020-08-30 cca 08.00 – 08.58 hod.:

Kolem 20.00 hodin, kdy měly začít noční soutěže, bylo lze na blízké silnici spatřit „ostrý“ zásah hasičů, ovšem těch dobříšských (když ti místní byli zaměstnáni tou soutěží 🙂 – ovšem nemysleme si kvůli tomu, že jsou zbyteční a dobří jen na ty soutěže – tuším ve středu časně ráno – kolem 03.00 – měli výjezd do Rožmitálu pod Třemšínem, kde pomáhali hasit rozsáhlý požár štěpky – a vraceli se snad až někdy odpoledne) – odstraňovali kmen dávno uschlého smrku, který hrozil zřítit se na silnici. Poznamenejme, že zmíněný les se nachází na k.ú. Velká Hraštice a je obecním majetkem.

Pokud jde o samotné soutěže, i zde zaúřadovalo počasí a koronavirus – účastnila se pouze čtyři družstva mužů (Voznice, Nový Knín, Křepenice a Senešnice) a jedno družstvo žen (Sudovice). Po prvním kole si nejlépe stály Křepenice, druhé bylo domácí mužstvo, třetí Voznice a čtvrtá Senešnice. V době, kdy jsem odcházel, ještě stihli absolvovat druhé kolo muži z Voznic a čas měli horší než domácí tým. Neboli v té době už bylo jasné, že novoknínští hasiči se neumístí hůř než na třetím místě. Ženy Sudovic byly pochopitelně první a vzhledem k počasí a k tomu, že jejich prvenství nemohlo tak jako tak nic ohrozit bylo v jejich případě druhé kolo zrušeno.

Soutěž byla dále zkomplikována výpadkem osvětlovacího stožáru – halogeny si – někdy na konci prvního kola – postavily hlavy, a že prý dál svítit nebudou a nebudou a nebudou. Čekalo se tedy nějakou tu minutu, než jim ty horké hlavičky zchladnou (prý obvykle stačí tak deset minut – a pak si dají říci) a pak jim byl znovu puštěn proud. Nějaké světlo sice začaly vyrábět, ale kdovíjak moc ho nebylo. S mírnou nadsázkou kdyby jeden odnesl nahoru rozsvícenou hromničku, vyšlo by to skoro nastejno. Naštěstí se aspoň jakés takés řešení našlo – k okraji závodiště byla povolána hasičská zásahová dodávka a ta osvětlila závodiště téměř stejně dobře jako předtím ledkami na předním okraji střechy. Tak aspoň že tak.

Jak to nakonec dopadlo, nevím, třeba se to dozvím později – v takovém případě bych zde podal zprávu.

Stav po 1. kole

Stav po 1. kole

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hasiči, Reportáže, Starý Knín, Tělovýchova a sport se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.